Listový salát s jahodami a gorgonzolou

Doba přípravy:
Počet porcí: 2–3
Listový salát s jahodami a gorgonzolou Foto:
Listový salát s jahodami a gorgonzolou
Foto: Smoothcooking.cz

Ne každý si umí pořádně pochutnat na salátu, protože ho někteří nepovažují za plnohodnotné jídlo. Pak jsou tu ale saláty jako ten dnešní, které si vás získají svěžestí a výrazností. A vy pak velice rychle změníte názor. :)

Článek

Panzanela s pečenými rajčaty Foto:

20 receptů na saláty, které servírujte jako hlavní jídlo

Léto je období, kdy máme přirozeně chuť na lehčí pokrmy plné zeleniny a k večeři si rádi děláme oblíbené saláty. Pokud je ale servírujeme jako hlavní jídlo, měly by kromě...
Suroviny
listová zelenina (mix baby špenát, rukola a red chard) 250 g
jahody 100 g
slunečnicová semínka
červená cibule malá 1 ks
pár lístků máty
hrst klíčků (hrachové, ředkvičkové, čočkové aj.)
Zálivka:
sůl, pepř
Postup
1

Nejprve si na pánvi orestujte slunečnicová semínka.

2

Do mísy vložte listovou zeleninu, na čtvrtky pokrájené jahody, na proužky pokrájenou cibuli, lístky máty a klíčky.

3

Promíchejte, přendejte na talíř, přidejte natrhanou gorgonzolu, zakápněte olivovým olejem, osolte, opepřete a podávejte.

Listový salát s jahodami a gorgonzolou Foto: Listový salát s jahodami a gorgonzolou; foto: Smoothcooking.cz

Smoothcooking.cz Foto:

Smooth cooking aneb vaříme hladce

Ze začátku jsem si založila internetový zápisník, kam jsem zapisovala recepty pro mé přátele. Ale po roce ho začali sledovat i další lidé, tak jsem se rozhodla koupit si doménu a začít opravdu blogovat. Přidala jsem tomu duši a hlavně zapojila i můj osobní život. Do všech receptů přidávám hlavně kus sebe a obrovskou dávku úsměvu a elánu.

Můj blog Smoothcooking.cz je souhrn jednoduchých a rychlých receptů, které zvládne i úplný začátečník. Je proložen složitějšími recepty pro ty, kteří chtějí strávit u plotny i několik hodin. Najdete zde sladké, slané, ale i nápoje a smoothie.

Popisuji tipy, triky, inspiraci na to, jak být lepší kuchařkou či kuchařem, dále doporučené restaurace, ingredience a vybavení a food akce. Snažím se vám být opět o krok blíže, a tak jsem začala točit videorecepty a vlogy z food akcí.

Videa

reklama

reklama