Kuřecí vývar s krupicovými noky

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Kuřecí vývar s krupicovými noky Foto:
Kuřecí vývar s krupicovými noky
Foto: Vařte jako šéf

Není nad poctivý domácí vývar. Zahřeje, zasytí a mnozí by přísahali, že i léčí :) Dejte mu čas a odmění se vám dokonalou silnou chutí. Jako vložku do polévky vyzkoušejte krupicové nočky.

Suroviny
celé kuře 1 ks
celer 1 ks
cibule 1 ks
mrkev 2 ks
kořenová petržel 1 ks
sůl
celý černý pepř 6 kuliček
Nočky:
vejce 2 ks
krupice 6 lžic
máslo 30 g
mléko 15 ml
špetka muškátového oříšku
čerstvá pažitka
Postup
1

Rozporcujte kuře a odstraňte z něj kůži. Prsní řízky dejte stranou, můžete je použít v jiném receptu. Jednotlivé části kuřete vložte do hrnce se studenou vodou, přidejte očištěnou zeleninu a koření.

2

Polévkový základ přiveďte k varu, poté ztlumte žár a při nízké teplotě nechte táhnout dvě hodiny. Během vaření sbírejte pěnu s vysráženou bílkovinou z polévky, aby byl vývar dokonale čirý.

3

Nyní se pusťte do přípravy nočků do polévky. Rozpusťte máslo a vlejte ho do vlažného mléka, přidejte krupici, sůl, špetku muškátového oříšku a najemno nakrájenou pažitku. Vypracujte hladké těsto a nechte ho chvíli odpočinout.

4

Pomocí lžičky tvarujte z těsta nočky, které následně vařte v osolené vroucí vodě. Nočky vařte přibližně 5 minut, dokud nevyplavou na povrch.

5

Hotový vývar sceďte skrz jemné síto, zeleninu nakrájejte na malé kostičky, uvařené kuřecí maso oberte z kostí a obojí vraťte zpět do polévky. Vývar spolu s uvařenými noky servírujte v nahřátých talířích nebo miskách a na úplný závěr do polévky nasekejte hladkolistou petrželku nebo zbytek pažitky.

Vařte jako šéf!Vařte jako šéf!

Škola vaření Zdeňka Pohlreicha

Chcete-li se skutečně naučit vařit, musíte umět něco víc než jen recepty. Musíte znát kuchařské techniky a také suroviny.

V nové knize Zdeňka Pohlreicha se seznámíte s technikami přípravy vývarů, omáček, jak správně pracovat s masem a vejci. Opět nechybí oblíbená kapitola o grilování.

V kuchařce najdete více jak 70 osvědčených receptů.

Videa

reklama

reklama