Dvojité čokoládové sušenky

Doba přípravy:
Počet porcí: 2 plechy
Dvojité čokoládové sušenky  Foto:
Dvojité čokoládové sušenky
Foto: L.A. CREATIVE FOOD

Příprava sušenek je taková dětská hra, která obvykle zanechá trvalou stopu – přivede děti k pečení a nenásilně je naučí, že je to příjemná činnost, která rychle přinese výsledky. Lahodnější a kvalitnější než kupované pamlsky. Zjistíte to i jako dospělí.

Suroviny
změklé máslo 160 g
světlý třtinový cukr 1/2 hrnku
cukr krupice 1/2 hrnku
mléčná čokoláda, rozpuštěná a trochu vychladlá 170 g
vanilkový extrakt 1 lžička
hladká mouka 1 a 3/4 hrnku
kvalitní kakao 2 lžíce
jedlá soda 1 lžička
sůl 1/2 lžičky
tmavá hotová čokoládová poleva na spojování
Postup
1

Troubu předehřejte na 180 °C. Dva plechy vyložte pečicím papírem. V robotu utřete máslo s oběma cukry dohladka. Přidejte rozpuštěnu čokoládu a vanilku a utřete dohladka. V malé misce promíchejte mouku s kakaem, sodou a solí. Vsypte k máslu s cukrem a při nízké rychlosti zašlehejte, až se směs spojí.

2

Těsto rozválejte mezi 2 vrstvami pečicího papíru na výšku asi 3 mm a dejte asi na 15 minut chladit, až zpevní.

3

Z tuhého těsta vykrájejte asi 5cm kolečka (nebo jak velké chcete sušenky mít) a přesuňte je na plechy v asi 2cm rozestupech. Odkrojky spojte, znovu rozválejte a vykrájejte. Sušenky vložte do trouby a pečte asi 10 minut, až budou vypadat suché a zpevní. V polovině doby vyměňte pozici plechů, aby se sušenky pekly stejnoměrně. Přesuňte je na drátěnou mřížku a nechte úplně vychladnout.

4

Sušenky spojujte například hotovou čokoládovou polevou.

PRIMA TIP: Sušenky můžete spojovat nejrůznějšími náplněmi, karamelem, oslazeným krémovým sýrem apod. Jednu zajímavou náplň přidáváme: elektrickým šlehačem třete asi 3 minuty 110 g změklého másla s ½ hrnkem granulovaného čokoládového sladového nápoje (Ovomaltina, Malcao) do světlé směsi. Přidejte ½ lžičky vanilkového extraktu a 2 hrnky moučkového cukru a při nízké rychlosti spojte. Přesuňte do cukrářského sáčku (nebo do silnějšího plastového a odstřihněte roh) a sušenky spojujte náplní, kterou je případně můžete ještě ozdobit.

Dvojité čokoládové sušenky  Foto: Dvojité čokoládové sušenky; foto: L.A. CREATIVE FOOD

Videa

reklama

reklama