Čokoládové muffiny s pikantním sirupem

Doba přípravy:
Počet porcí: 4–6
Čokoládové muffiny s pikantním sirupem Foto:
Čokoládové muffiny s pikantním sirupem
Foto: Sweet pixel blog

Jednou za čas je potřeba provětrat formu na muffiny. A tak se tu dnes v celé své kráse a chutnosti představují klasické čokoládové muffiny s netradiční polevou navrch.

Suroviny
na muffiny:
kakao 65 g
sůl 1/2 lžičky
máslo 185 g
cukr muscovado 225 g
vejce 2 ks
čokoláda nasekaná nahrubo 70 g
čokoláda nasekaná najemno 40 g
na sirup:
muškátový oříšek, nastrouhaný 1/2 ks
celá skořice 1 ks
chilli 1/4 lžičky
Postup
1

Troubu předehřejte na 180 °C.

2

Smíchejte mouku, kakao, sůl a máslo a prsty zpracujte. Poté přidejte cukr, 85 ml vody, šlehačku a vejce. Důkladně rozmixujte. Přidejte nahrubo nakrájenou čokoládu a vařečkou zamíchejte.

3

Směs dejte do papírových košíčků umístěných v plechu na muffiny. Posypte najemno nasekanou čokoládou a pečte 12–15 minut.

4

Ingredience na sirup smíchejte s 200 ml vody, přiveďte k varu a vařte asi 20 minut. Nalijte do konvičky a při podávání muffiny polijte sirupem.

Čokoládové muffiny s pikantním sirupem Foto: Sweet pixel blog

Čokoládové muffiny s pikantním sirupem, foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

Videa

reklama

reklama