Letní recepty s pivem, které vám dovezou až na zahrádku

Letní recepty s pivem  Foto:
Letní recepty s pivem
Foto: Thinkstock

Steaky nebo ohněm ošlehané špekáčky... Letní grilování je už v plném proudu. Co ho oživit o nějakou netradiční chuťovku a speciální pivo? Naservírujte hostům třeba staročeskou pochoutku lehký pivní sýr a k tomu nabídněte pivo, které si můžete nechat zdarma dovést až k vám na zahrádku.

Vůně čerstvě opečeného masíčka, hudba a smích. Letní večery jsou konečně tady a lákají k vysedávání venku u ohně nebo grilu. Jedinečné okamžiky s přáteli si žádají jedinečné jídlo a k tomu dobře vychlazené pivo. Co když ale pivo dojde?

Pivo na zavolanou

Nedávno jsem byla na grilování u přátel a nakonec se nás tam sešlo trochu víc, než se čekalo. Sami to znáte, že s občerstvením se to buď přežene, nebo je toho málo, což je ještě ta horší varianta. Ačkoliv jídla bylo dost, protože pan domácí má velký apetit, pití bylo na první pohled málo. Když jsem se zeptala, zda mám pro něj někam dojet a nakoupit, hostitel mě ujistil, že už se to veze.

Letní recepty s pivem , Foto: ThinkstockMenší pivovary se neustále snaží nějak odlišit, mají své speciály, dávají pivům příchutě, vydávají recepty nebo otevírají pivní lázně. Pivní servis až do domu byl pro mne novinkou. Pivní kurýr nám přinesl basu složenou z několika druhů piv, namixovaných podle barvy a stupně z benešovského Pivovaru Ferdinand. Za ochutnání rozhodně stojí speciály, například bylinné polotmavé pivo Sedm kulí nebo světlý speciál d´Este.

Věříme, že z naší nabídky si vybere skutečně každý a naše pivo ocení sváteční pijani i fajnšmekři,“ říká sládek Pivovaru Ferdinand Jaroslav Lebeda. To, že piva si můžete libovolně poskládat podle vaší aktuální chuti, nebo přání vašich hostů, tak aby měl každý možnost výběru, mi přišlo jako vtipný nápad.

Navíc tak můžete i překvapit své známé, když víte, že se bude v práci slavit povýšení nebo narození dítěte a vy pošlete poslíčka s donáškou přímo do kanceláře. Služba Ferda domů zatím funguje jen po Praze a to ve středu, aby se vyzkoušelo, jak lidé budou na službu reagovat a zda ji budou využívat. Pivovar Ferdinand však postupně plánuje rozvoz i v dalších dnech. Služba je zdarma, pivo na stole a párty může v klidu pokračovat.

Pivní speciality

Pokud se budete chtít před svými přáteli opravdu blýsknout, nabídněte jim kromě chutného donáškového piva i něco zajímavého na chuť. Paleta pivních prázdninových jídel je skutečně široká. Zkuste být letos originální a vyzkoušejte staročeské pivní recepty od Vladimíra Poštulky, českého labužníka a gourmet-kritika.

Recept

Domácí pivní sýr podle Vladimíra Poštulky

Lehký pivní sýr je výborný na čerstvém chlebu nebo topince. Když ho necháte pořádně uležet, odmění se vám neodolatelnou chutí a výraznou vůní. Dobrota pro fajnšmekry :)

Kromě klasického guláše vám poradí, jak na pivní sýr, pivní karbanátky nebo buřty na tmavém pivu. Právě pivní sýr u nás má velkou tradici, protože ho kdysi běžně vyráběli naši hospodští v krčmách. Oživte s námi proto tyto zvyklosti a vyzkoušejte něco nového, co se hodí k letnímu grilování. Lehký pivní sýr je výborný na čerstvém chlebu, bagetce nebo topince. A vyrobit ho můžete rovnou z piva Ferdinand, které se díky tradiční výrobě hodí i pro přípravu pokrmů, tak jako další na recepty dělané s pivem či na pivě.

Autor: Michaela Králová

Videa

reklama

reklama