9 receptů na oblíbenou dýňovou polévku

Nejlepší recepty na dýňovou polévku Foto:
Nejlepší recepty na dýňovou polévku
Foto: Thinkstock

Dýně už v našich kuchyních zdomácněly – a nepochybně je nejoblíbenějším receptem z nich právě úžasná krémová polévka. Je to přímo ztělesněný podzim na talíři: sytá oranžová barva, výrazná vůně a hřejivá chuť zdůrazněná různým kořením.

Základem je samozřejmě dýně – kromě té obří halloweenské, která se na vaření příliš nehodí, můžete použít vlastně všechny druhy. Někdo nedá dopustit na dýni Hokkaido, která se jako jediná nemusí loupat a chutná trochu jako jedlé kaštany. Výborná je třeba i máslová (butternut), která má tvar hrušky a velmi jemnou, ale přitom plnou chuť. A zkuste i muškátovou, která má velmi příjemnou vůni.

K dochucení polévky se hodí i výraznější koření a další ingredience, například zázvor, kari, pomerančová šťáva, koriandr nebo kokosové mléko.

Vybrali jsme pro vás hned 9 receptů na dýňovou polévku a vy si tak můžete najít tu nejlepší přesně podle vaší chuti!

Recept

Dýňová polévka s fenyklem a zázvorem  Foto:

Dýňová polévka s fenyklem a zázvorem

Hřejivé a sametové dýňové polévky jsou v posledních letech k nepřehlédnutí. Ze stále se rozrůstající rodiny receptů vybíráme jeden mimořádně chuťově bohatý.

Recept

Dýňová polévka s pomerančem z Babiččiny zahrady  Foto:

Dýňová polévka s pomerančem z Babiččiny zahrady

Dýně je typická podzimní surovina, která má ale velkou výhodu – na suchém místě ji lze skladovat klidně až do jara. Na návštěvě u šéfkuchaře Radka Davida jsme se naučili...

Recept

Dýňová polévka s pečenými hrozny Foto:

Dýňová polévka s pečenými hrozny

Netradiční dýňová polévka, kterou letos musíte vyzkoušet. Pečené bobule vína a křupavé ořechy – to je fantastická kombinace.

Recept

Jednoduchá dýňová polévka Foto:

Jednoduchá dýňová polévka

Dýně je tradičně spíše podzimní ingrediencí, ale naštěstí se velmi dobře uchovává, a proto si její skvělou chuť můžeme užívat i na jaře. I ta nejjednodušší příprava...

Recept

Dýňová polévka s chorizo klobáskou Foto:

Dýňová polévka s chorizo klobáskou

Tahle polévka vás rozhodně zahřeje i zasytí. Chuť jemné dýně rozbíjí chorizo klobása – a uzená paprika jí dodá nakonec ten pravý šmrnc.

Recept

Dýňová kari polévka s šitake houbami Foto:

Dýňová kari polévka s šitake houbami

Užijte si dýňovou sezonu naplno. V tomto receptu se snoubí nasládlá chuť dýně s ostrým kari kořením a sofistikovanou chutí hub shitake. Lahodná kombinace, která zahřeje na...

Recept

Dýňová polévka s pomerančovou šťávou Foto:

Dýňová polévka s pomerančovou šťávou

Dýňová polévka je přímo synonymem podzimu. Zvlášť pokud její chuť podpoříte pomerančem a hřejivým zázvorem. Jednoduché a výtečné jídlo, které vám spraví náladu, když je...

Recept

Krém z pečené dýně a kokosového mléka Foto:

Krém z pečené dýně a kokosového mléka

Dýňová polévka už se v našich končinách zabydlela. A není divu, její chuť perfektně ladí s podzimem. Pokud ji připravíte z pečené dýně, její chuť bude ještě intenzivnější.

Recept

Dýňovo-pomerančová polévka Foto:

Dýňovo-pomerančová polévka

Oblíbená zimní polévka z dýně a sladkých brambor získá nečekaný šmrnc díky svěží chuti pomeranče.
Připravila Klára Michalová

Hledáte další recepty z dýně? Velkou porci inspirace najdete v našem dýňovém speciálu:

Videa

reklama

reklama