Polévka z rajčat a pečené dýně

Moje hodnocení
4x

Tato zeleninová polévka, jež lahodně nejenom vypadá, ale i chutná, kombinuje přirozenou sladkost pečené muškátové dýně s příjemnou kyselostí čerstvých rajčat. Podávejte ji s křupavým chlebem.

4 porce
60 minut

Suroviny

Postup přípravy

  1. Předehřejte troubu na 200 °C / plynovou na stupeň 6.
  2. Kostičky dýně promíchejte v pekáči s ½ lžíce oleje. Osolte a opepřete a poté pečte v předehřáté troubě 25 minut doměkka.
  3. Mezitím spařte rajčata. Zralá rajčata vložte do žáruvzdorné nádoby a zalijte je vroucí vodou. Dejte na 1 minutu stranou, poté vodu slijte a ostrým nožem rajčata opatrně oloupejte. Dužinu nahrubo nasekejte a dejte stranou. Šťávu, kterou pustí, nevylévejte.
  4. Ve větším rendlíku či hrnci na mírném plameni rozehřejte zbylou lžíci oleje. Přihoďte cibuli, česnek a tymián a za častého míchání zvolna restujte 3–5 minut doměkka a dokud ingredience nezačnou vonět. Přidejte nasekaná rajčata, šťávu, kterou pustila, a pomerančovou kůru a šťávu. Zvyšte plamen, přikryjte pokličkou a udržujte na plotně 5 minut, abyste obsah rendlíku přivedli k varu.
  5. Nyní pokličku sejměte a rajčatovou směs vařte za častého míchání (aby se rajčata rozpadla) 10 minut. Přilijte vývar, osolte a opepřete. Přiveďte k varu, stáhněte plamen a zvolna vařte 15 minut. Poté přihoďte pečenou dýni a dalších 5 minut polévku zvolna vařte. Po uplynutí této doby ihned podávejte.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty