zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

Sbírka receptů na nejlepší míchaná vajíčka

Nejlepší míchaná vajíčka
Autor: iStock Nejlepší míchaná vajíčka
Míchaná vajíčka jsou malý velký zázrak. Z naprostého minima surovin snadno a rychle dokážete připravit velmi uspokojivé jídlo, které se hodí na snídani, ale s lehkým twistem i k obědu či jako blesková večeře.
18. 10. 2019

Když vaříte jídlo ze dvou až čtyř surovin (používáte cibulku, slaninu či smetanu?), je zcela zásadní kvalita těch ingrediencí. Volte dobré máslo, případně máslo přepuštěné, a samozřejmě čerstvá vajíčka, ideálně domácí nebo z volného chovu. Na chuti je to zkrátka znát.

Pokud preferujete klasiku, vystačíte si opravdu jen s máslem, vejci, solí a pepřem, ale míchaná vajíčka jdou připravit i o něco sofistikovaněji. Můžete přidat klasickou nebo jarní cibulku, nakrájenou slaninu nebo šunku, nebojte se ani pikantních, a u nás trochu nezvyklých příchutí. Zkuste oriantální koření, rajčata či bylinky. Oblíbená je také kombinace s uzeným lososem. A fajnšmekři se nebojí lanýžů... Nemusíte hned shánět pravé lanýže, stačí pár kapek lanýžového oleje navrch a vaše chu'tové buňky tahle kombinace vystřelí do nebes.

Připravte si nejlepší míchaná vajíčka vašeho života podle našich receptů: