zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Menemen – pikantní míchaná vejce
Autor: Vejce na 100 způsobů Menemen – pikantní míchaná vejce

Menemen – pikantní míchaná vejce

Hodnoceno: 7x
Menemen je tureckou variací na snídaňová míchaná vejce. Užijte si ty nádherné barvy a exotickou chuť. Menemen servírujte s rustikálním pečivem nebo křupavou bagetkou.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Přelijte rajčata vroucí vodou, nechte je v ní minutu, osušte a oloupejte. Poté je nakrájejte. Neslévejte šťávu.
  2. Do velké mísy rozklepněte vejce, okořeňte tureckým chilli, tymiánem, solí a pepřem.
  3. Na velké silnostěnné pánvi rozehřejte při nízké teplotě máslo a olej. Přidejte jarní cibulky, papriku a smažte asi 2 minuty. Poté na pánev přisypte rajčata a za stálého míchání vařte asi 8–10 minut, dokud rajčata nevytvoří omáčku. Přidejte protlak a zamíchejte.
  4. Na pánev přilijte okořeněná vejce a jemně promíchejte. Vařte, dokud nejsou vejce hotová.Servírujte posypané čerstvou petrželkou.

Menemen – pikantní míchaná vejce Foto: Menemen – pikantní míchaná vejce; foto: Vejce na 100 způsobů

Vejce na sto způsobů

Vejce na 100 způsobů Foto:

Vejce jsou nutričně nedocenitelnou součástí jídelníčku a nezáleží přitom na tom, zda je zařadíte do snídaní, salátů, jestli je máte radši vařená nebo je krájíte a připravujete z nich dresink, mícháte je do horké polévky nebo jsou součástí slaných koláčů a frittat. Vejce jsou zdrojem kvalitní bílkoviny. Vaječný žloutek i bílek jsou bohaté na nejrůznější živiny, přitom se nejedná o příliš drahou surovinu.

Tato kniha vám předkládá 100 zajímavých způsobů, jak vejce připravit, aby vás to nikdy nepřestalo nudit a abyste zazářili před nejednou návštěvou. Vejce natvrdo, naměkko, vejce ztracená i míchaná a mnohá další získají díky této publikaci zcela nový rozměr. Naučíte se je kombinovat do nečekaných kombinací, připravovat z nich pokrmy světové kuchyně, a dokonce z nich míchat i lahodné drinky, které uspějí na každém večírku. Vejce jsou neskutečně variabilní surovinou a o tom se díky této knize přesvědčíte i vy.

Vydalo nakladatelství Omega.

reklama