zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Míchané tofu s kurkumou a červenou paprikou
Autor: Lahodně s Ellou a přáteli Míchané tofu s kurkumou a červenou paprikou

Míchané tofu s kurkumou a červenou paprikou

Hodnoceno: 1x
Míchané tofu zní možná trochu divně, ale věřte, že stojí za to ho vyzkoušet! Skvěle se hodí ke snídani s několika krajíčky žitného chleba potřeného pořádnou vrstvou rozmačkaného avokáda.
do 30 minut
2–4 porce

reklama

Postup

  1. Rozehřejte v pánvi trochu olivového oleje a opékejte na něm 4–5 minut papriku.
  2. Mezitím si nadrobno nakrájejte jarní cibulky a pažitku. Přihoďte jarní cibulku k paprice a minutu ji restujte, než přidáte pažitku, lahůdkové droždí, sůl a pepř, tamari, kurkumu a citronovou šťávu. Nakonec rozdrobte do pánve i tofu.
  3. Za občasného míchání restujte dalších asi 5 minut, dokud tofu nebude dostatečně prohřáté.

Míchané tofu s kurkumou a červenou paprikou  Foto: Míchané tofu s kurkumou a červenou paprikou; foto: Lahodně s Ellou a přáteli

Lahodně s Ellou a přáteli Foto:

LAHODNĚ S ELLOU A PŘÁTELI

Ella Woodward

Pokud máte Ellinu první kuchařku a vaříte podle ní, určitě pravidelně odpovídáte na dotazy, čím to, je že vypadáte tak báječně a mladě a možná po vás ostatní také chtějí recepty na ta dobrá jídla, co si nosíte do práce či do školy.

V nové knize se proto Ella zaměřila na občerstvení pro přátele a vymyslela spoustu zdravých a především výborných receptů pro nejrůznější příležitosti – od společné snídaně přes slavnostní oběd, přátelskou večeři či piknik. Ella umí fantasticky kombinovat chutě, vůně a textury potravin a zároveň dbá i na jejich výživovou hodnotu a vliv na zdraví. S Ellou se k němu projíte.

V nakladatelství Omega vyšlo v květnu a má 288 stran.

reklama