zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Míchaná vejce s cherry rajčátky
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Míchaná vejce s restovanými rajčaty

Míchaná vejce s cherry rajčátky

Hodnoceno: 5x
Míchaná vajíčka patří mezi nejoblíbenější slané snídaně. Je to skvělý zdroj bílkovin a s opečeným toustem a restovanými rajčátky tvoří komplexní jídlo, které vás zasytí až do oběda.
do 10 minut
1 porce

Kulinární pořad Hrdina kuchyně sledujte každou sobotu na Primě!

reklama

Suroviny (1 porce)

Vejce:

Rajčata:

Postup

  1. Na pánvi rozehřejte máslo. Poté vklepněte vajíčka. Smažte je při střední teplotě za stálého míchání. Postupně začnou vajíčka tuhnout, v té chvíli je třeba odstavit pánev z plotny a chvíli míchat mimo. Pak pánev vraťte na sporák a po chvíli zase odstavte. Tenhle proces opakujte asi třikrát. Až bude konzistence vajec dostatečně jemná, přidejte smetanu a pažitku. Vše znovu zamíchejte.
  2. Rajčata dejte na pánev spolu s olejem nebo máslem a při střední teplotě je chvíli prohřejte (asi 2 minuty). Dochuťte solí a podávejte s vejci a opečeným toustovým chlebem.

Míchaná vejce s cherry rajčátky  Foto: Míchaná vejce s cherry rajčátky; foto: Darina Křivánková

reklama

Sledujte celou epizodu