Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Vepřové chow mein

4 porce
do 1 hodiny
Vepřové chow mein
Vepřové chow mein Autor: Marek Kučera
Chutné a mnohotvárné jídlo je už po léta stálicí nejen americko-čínské kuchyně – vyzkoušejte u nás málo známou variaci „číny“ a bezpochyby ji zařadíte do repertoáru už navždycky.
Reklama
Reklama

Postup

  1. V pánvi rozehřejte na středně vysokém stupni olej. Přidejte cibuli a česnek, promíchávejte a smažte asi 3 minuty nebo až cibule zvláční. Pak přidejte maso. Smažte a promíchávejte, aby se netvořily hrudky, 8 až 10 minut nebo až maso zhnědne a bude propečené.
  2. Přidejte mrkev a smažte 5 minut, až mrkev změkne. Přidejte mouku, promíchávejte a smažte 1 minutu. Vmíchejte vývar, směs opepeřete a uveďte do varu. Příkon snižte na středně nízký. Za občasného promíchávání vařte 10 minut nebo až omáčka lehce zhoustne.
  3. Připravte nudle podle návodu na obalu, obvykle se jen nechají namočené v horké vodě. Až změknou, sceďte je.
  4. K masu přidejte nakrájené zelí, sójovou a ústřicovou omáčku. Povařte 3 minuty, až zelí zavadne a hrášek změkne. Pak vmíchejte nudle a ihned podávejte.
Reklama
Vepřové chow mein
Vepřové chow mein
Marek Kučera
Související témata: Hlavní jídla , Čínská kuchyně
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama