zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Vaječný likér s vanilkou
Autor: Kouzelné Vánoce Vaječný likér s vanilkou

Vaječný likér s vanilkou

Hodnoceno: 16x
Vaječný likér je sladký nápoj z mléka a žloutků, který znali už ve středověku. V roce 1270 ho údajně odmítl na smrtelné posteli francouzský král Ludvík IX., aby neporušil půst. K postnímu adventu a svátkům se tak vlastně nehodí, ale stal se už vánoční tradicí, kterou si každá rodina připravuje podle svého receptu stejně jako Svatava z blogu Coolinářka.
do 1 hodiny
1 litr porce

reklama

Suroviny (1 litr porce)

Postup

  1. Do hrnce vlijte kondenzované a normální mléko. Vanilkový lusk podélně rozřízněte a dřeň vyškrábněte do mléka. Přidejte do něj celý lusk i cukr a za občasného míchání zahřívejte, až se cukr rozpustí. Vyjměte vanilkový lusk, opláchněte ho a nechte osušit. Můžete ho použít na ovonění cukru v dóze. 
  2. Do hrnce vlijte 2 cm vody, zahřívejte ji k varu, postavte na něj kovovou mísu tak, aby se dnem nedotýkala hladiny. Ztlumte teplotu na minimální, do mísy vyklepněte žloutky a šlehejte je do husté pěny. Jakmile začnou být teplé, vlijte do nich teplou mléčnou směs a míchejte, dokud nezhoustne do žádoucí konzistence. Nechte mírně zchladnout a podle chuti přilijte rum. 
  3. Hotový vaječný koňak rozlijte do lahví, zavíčkujte a nechte zchladnout. 
Vaječný likér s vanilkou
Autor: Kouzelné Vánoce Vaječný likér s vanilkou

reklama

Krásné Vánoce
Svatava Vašková a spol.

Svatava Vašková alias foodblogerka Coolinářka si vysnila vánoční knížku a když ji nemohla nikde najít, spojila se s 16 inspirativními blogerkami a společně vytvořily nádhernou obrazovou publikaci Krásné Vánoce s podtitulem Sváteční inspirace od českých blogerek. Obsahuje nejen recepty na vánoční pokrmy, ale i tipy na dekorace, balení dárků a drobnosti, které vykouzlí vánoční atmosféru. Kniha je milým pohlazením po duši od Adventu po Nový rok, který si tak můžete užít v klidu a pohodě. 

Vydalo nakladatelství Fragment