zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Uzená polévka s kroupami
Autor: Kublanka.cz Uzená polévka s kroupami

Uzená polévka s kroupami

Hodnoceno: 4x
Tato polévka se po silvestrovských oslavách velmi osvědčila. Stačí využít vývar z přípravy uzeného, k tomu několik krup, které doma najde každý, kdo vařil kubu, a skvělý vyprošťovák je na světě. A ten se hodí nejen na Nový rok :)
do 1,5 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Uzené maso dejte spolu se 2 litry vody, novým kořením, celým pepřem a bobkovým listem do většího hrnce a přiveďte k varu. Jakmile voda začne vřít, mírně stáhněte plamen a nechte následujících 45–60 minut jemně probublávat.
  2. Mezitím uvařte podle návodu kroupy. Jakmile je uzené uvařené, vyndejte maso z vývaru, zabalte ho do alobalu a vývar přeceďte přes jemný cedník. Do čistého vývaru přidejte nakrájené brambory, mrkev, 2 celé stroužky česneku a nechte zhruba 10 minut vařit. Poté do polévky přidejte utřený česnek, kroupy, natrhané nebo nakrájené uzené maso a majoránku, kterou promněte mezi prsty. Nechte krátce na mírném ohni provařit. Na závěr podle chuti osolte, opepřete a posypejte nasekanou hladkolistou petrželkou.

Uzená polévka s kroupami  Foto: Uzená polévka s kroupami, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama