redakce Prima FRESH

Tvarohový dort s hruškami a kokosem

Moje hodnocení
4x

O tom, jak s chutí tvarohu a jiných čerstvých sýrů skvěle ladí i hrušky a přísady, jako je kokos, které všemu dodají nádech tropů, se můžete snadno přesvědčit na tomto příkladu. Tentokrát se jedná o verzi cheesecake s pečeným korpusem i náplní a zdobením, které ho opravňuje k titulu dort.

8 porcí
60 minut

Korpus

Náplň

Dokončení

Postup přípravy

  1. Troubu předehřejte na 170 °C. Odepínací formu o průměru 20 cm vymažte máslem a vyložte ji papírem na pečení.
  2. Sušenky rozdrťte, rozmixujte nebo rozemelte. Máslo rozehřejte a vmíchejte do něj sušenky, cukr a sůl. Hmotu přesuňte do formy a rovnoměrně ji roztlačte po dně. Vložte do trouby a předpékejte 10 minut. Pak vyndejte a nechte vychladnout.
  3. Na náplň dobře promíchejte sýr a crème fraîche, až bude směs krásně hladká. Vmíchejte oba cukry a prosátý škrob, citronovou kůru a šťavu. Lehce zapracujte kokosové mléko, vejce a žloutek. Nemíchejte příliš dlouho. Náplň naneste na korpus a uhlaďte ji.
  4. Vložte do trouby a pečte 45 minut. Vyndejte a ostrým nožem opatrně objeďte okraje formy (to zabrání popraskání náplně při chladnutí). Koláč pak vraťte ještě na 5 až 10 minut do trouby, až náplň zpevní. U středu bude ještě trochu vlhká, ale zpevní zbytkovým teplem.
  5. Troubu vypněte, pootevřete dvířka a koláč nechte 30 minut chladnout v troubě. pak ho vyndejte a nechte na drátěné mřížce úplně vychladnout. Nakonec ho dejte ideálně na 5 hodin do ledničky, aby úplně zpevněl a chutě prolnuly.
  6. Hrušky zbavte jádřince a nakrájejte na kostičky. Malou část nechte stranou a zbytek rozmixujte s kokosovým mlékem a oslaďte. Pyré zahřejte v kastrůlku, vlijte škrob rozmíchaný v 1–2 lžicích studené vody a povařte 1 až 2 minuty, až rozvar zhoustne. Nechte zchladnout.
  7. Vychladlým rozvarem potřete náplň, bohatě ji posypte kokosem a ozdobte zbylými kostičkami hrušek. Dort dejte ještě nejméně na 1 hodinu do ledničky.

PRIMA TIP: Nemusíte zoufat, nemáte-li po ruce zralé hrušky, můžete použít i zavařené. A pokud chcete ještě exotičtější chuť, můžete místo hrušek použít mango.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

redakce Prima FRESH


Přečtěte si také

Recepty