zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Tomates farcies: Plněná rajčata mletým masem
Autor: Zrozeno v EU Tomates farcies: Plněná rajčata mletým masem

Tomates farcies: Rajčata plněná mletým masem

Hodnoceno: 3x
Plněná a pečená zelenina je oblíbeným jídlem snad ve všech zemích kolem Středozemního moře, a platí to i pro Francii. Velká masitá rajčata se plní směsí mletého masa s bylinkami a zapékají se s výrazným sýrem. Ideální letní oběd, který servírujte s dobrým pečivem a lehkým listovým salátem.
do 1 hodiny
2–4 porce

reklama

Postup

  1. Předehřejte troubu na 160 stupňů.
  2. Z rajčat odkrojte horní část. Použijte lžíci, pomocí které odstraňte střed a semínka – dávejte pozor, abyste nepropíchli rajče.
  3. Vnitřek rajčat posolte a položte je na ubrousek, aby ztratily přebytečnou vodu.
  4. Mezitím zamíchejte mleté hovězí maso s 1/2 hrnkem strouhanky, najemno nasekanou cibulí, nasekanou listovou petrželí, přidejte lžičku tymiánu, 2 lžíce olivového oleje, sůl a pepř.
  5. Směsí naplňte vydlabaná rajčata a nahoru navršte nastrouhaný sýr Gruyére, pokapejte olivovým olejem, navrch položte vršky rajčat.
  6. Takto plněná rajčata dejte na plech na pečicí papír a pečte ve vyhřáté troubě asi 40 minut. Servírujte s čerstvým pečivem.

PRIMA TIP: Během svého nákupu se při výběru potravin zaměřte na jejich původ v zemích Evropské unie. Ideální je, pokud se veškerá zemědělská produkce může spotřebovat do pár desítek nebo maximálně stovek kilometrů od místa výroby. Jakékoliv převážení na velké vzdálenosti navíc významně ovlivňuje čerstvost všech zemědělských a potravinářských produktů.

Více informací na: www.zrozeno.eu.

Tomates farcies: Plněná rajčata mletým masem
Autor: Zrozeno v EU Tomates farcies: Plněná rajčata mletým masem

reklama