zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Tacos s vepřovým masem a ananasem
Autor: kuchařka Zdravá jídla z pomalého hrnce Tacos s vepřovým masem a ananasem

Tacos s vepřovým masem a ananasem

Hodnoceno: 1x
Plátky vepřového masa napíchnuté na jehle s kousky ananasu se ve středním Mexiku opékají na uhlících v pouličních stáncích. Je to taková místní varianta kebabu, kterou si každý přiostřuje chilli papričkami dle chuti.
nad 2 hodiny
6 porcí

reklama

Postup

  1. V POMALÉM HRNCI: Ancho či guajillo papričky zalijte horkou vodou a nechte změknout. Pak je zbavte semínek a stopky. Rajče, cibuli, česnek a ananas nakrájejte nahrubo.
  2. Všechny ingredience kromě masa vložte do mixéru nebo kuchyňského robota a rozmixujte dohladka. Přelijte do pomalého hrnce. Maso nakrájejte na silné plátky, rozložte na marinádu a vařte 8 hodin na nízkém stupni.
  3. Mezitím připravte salsu. Chilli papričky zbavte semínek a spolu s koriandrem a jarními cibulkami je nasekejte nahrubo. Vsypte do kuchyňského robota či mixéru typu kutr, přidejte koření a strouhanou limetovou kůru a šťávu a olej nasekejte nadrobno. Dochuťte podle potřeby.
  4. Hotové maso podávejte se salsou, pečenými tortillami, grilovaným ananasem a klínky limety.
  5. V TROUBĚ: Ancho či guajillo papričky zalijte horkou vodou a nechte změknout. Pak je zbavte semínek a stopky. Rajče, cibuli, česnek a ananas nakrájejte nahrubo.
  6. Všechny ingredience kromě masa vložte do mixéru nebo kuchyňského robota a rozmixujte dohladka. Maso nakrájejte na silné plátky a promíchejte s marinádou ve velkém pekáči. Uložte ho do lednice alespoň na 2 hodiny.
  7. Troubu předehřejte na 160 °C. Pekáč přikryjte alobalem a pečte 1,5 hodiny. Sejměte alobal a pečte ještě 1 hodinu, až maso změkne. Natrhejte maso vidličkou, vraťte ho do pekáče a dobře promíchejte.
  8. Mezitím připravte salsu. Chilli papričky zbavte semínek a spolu s koriandrem a jarními cibulkami je nasekejte nahrubo. Vsypte do kuchyňského robota či mixéru typu kutr, přidejte koření a strouhanou limetovou kůru a šťávu a olej nasekejte nadrobno. Dochuťte podle potřeby.
  9. Hotové maso podávejte se salsou, pečenými tortillami, grilovaným ananasem a klínky limety.

Tacos s vepřovým masem a ananasem  Foto: Tacos s vepřovým masem a ananasem , Foto: kuchařka Zdravá jídla z pomalého hrnce

Zdravá jídla z pomalého hrnce

Zdravá jídla z pomalého hrnce Foto:

Olivia Andrews

Díky receptům z této kuchařky můžete rodinu i přátele jednoduše a zároveň stylově nasytit zdravými a výživnými pokrmy.

Každý recept je vymyšlený tak, aby ho bylo možné připravit i ve dnech, kdy zrovna nemáte příliš mnoho času na vaření. Stačí ráno vložit suroviny do pomalého hrnce, a když se večer vrátíte domů, váš byt bude naplněný vůní dobrého jídla. Navíc díky pomalé přípravě můžete z potravin získat výrazně víc živin i zdraví prospěšných látek.

100 receptů je vždy popsáno ve dvou variantách – jedna je určená pro pomalý hrnec, podle druhé ten samý pokrm můžete připravit i bez něj na sporáku či v troubě.

Nakladatelství Omega, 499 Kč

reklama

Související témata: Hlavní jídla , Mexická kuchyně