Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Špenátový koláč jako sluníčko

1 koláč porce
do 1 hodiny
Špenátový koláč jako sluníčko
Špenátový koláč jako sluníčko Autor: Marek Kučera
Vzhledem připomíná jarní slunce a z klasického italského koláče tak vznikne v téhle verzi cosi výjimečného – a o to přece jde.
Reklama

Článek

Nadívaná jarní kuřátka ve špenátovém hnízdě Foto:

24 neodolatelných receptů s listovým špenátem

Listový špenát je k dostání celoročně, dobře se dá využít i špenát mražený, ale díky své zelené svěží barvě tak nějak nejlépe ladí s jarem. V mnoha receptech hraje hlavní...
Reklama

Postup

  1. Promíchejte všechny přísady na těsto, až bude stejnorodé a hladké. Vytvarujte ho do koule a zabalte do fólie. Dejte stranou.
  2. Špenát krátce povařte ve vroucí osolené vodě, jen aby zavadl. Nechte ho okapat, vymačkejte z něj přebytečnou vodu a nasekejte ho. Pak ho promíchejte s ricottou, vejcem, nastrouhaným sýrem, solí a pepřem, až vznikne hladká směs.
  3. Troubu předehřejte na 180 °C. Těsto rozdělte na dva díly a rozválejte je na kulaté placky o průměru 30 cm. Jedno kolo těsta položte na pečicí papír a posypte ho strouhankou.
  4. Doprostřed těsta dejte část náplně a zbylou náplň rozestřete okolo okraje těsta tak, aby u samotného okraje a okolo náplně ve středu bylo těsto volné.
  5. Zakryjte druhou plackou těsta, okraje navlhčete a pomocí obrácené vidličky dobře přitiskněte k sobě. Na náplň ve středu těsta položte obrácenou misku jako vodítko a těsto okolo ní celé propíchejte vidličkou. K takto naznačenému kruhu těsto nakrojte ve 3cm intervalech.
  6. Rozkrojené dílky těsta přetočte o 90°. Koláč vložte do předehřáté trouby a pečte ho asi 30 minut, až zezlátne.
Reklama

Špenátový koláč jako sluníčko  Foto: Špenátový koláč jako sluníčko; foto: Marek Kučera

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama