zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Smažené a sýrem plněné papriky po bulharsku
Autor: Marek Kučera Smažené a sýrem plněné papriky po bulharsku

Smažené a sýrem plněné papriky po bulharsku

Hodnoceno: 4x
V Bulharsku jsou plněné papriky pojmem a tradičně se plní směsí mletého masa s rýží a podávají v rajčatové omáčce – tedy způsob, který přešel i do naší kuchyně. Ale Bulhaři jsou také vášnivými milovníky zeleniny a masem se nepřejídají, o čemž svědčí i následující recept, který by si rovněž zasloužil a) zařadit se do kategorie zjemnělých lahůdek b) u nás zdomácnět.
do 1,5 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Rozehřejte gril v troubě na nejvyšší teplotu. Z opláchnutých paprik odkrojte vršky a zbavte je semeníku. Papriky ogrilujte, až slupka začne černat, obraťte je a nechte slupku zčernat i z druhé strany. Pak je nechte asi 30 minut chladnout, respektive zapařit v přikryté nádobě.
  2. Opatrně pak prsty stáhněte začernalou slupku a oloupané papriky jemně osolte.
  3. V misce rozšlehejte vejce, rozdrobený sýr, bylinky a česnek. Směsí opatrně naplňte papriky.
  4. Pak je obvyklým způsobem obalte v mouce, rozšlehaných vejcích a strouhance a osmažte ze všech stran v rozehřátém oleji, asi 5 minut z každé strany. Podávejte je nejlépe se zeleným salátem a čerstvým pečivem.

PRIMA TIP: První část receptu, tj. ogrilování a očištění paprik, si můžete udělat až den předem. Papriky získají unikátní, báječně sladkou chuť a dužina zvláční, bude mnohem lépe stravitelná.

Smažené a sýrem plněné papriky po bulharsku
Autor: Marek Kučera Smažené a sýrem plněné papriky po bulharsku

Plněné papriky po bulharsku podávejte nejlépe s tradičním koláčem se slaným sýrem: 

reklama