zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Slaná ovesná kaše se žampiony a zastřeným vejcem
Autor: kuchařka Jíme zdravě II. Slaná ovesná kaše se žampiony a zastřeným vejcem

Slaná ovesná kaše se žampiony a zastřeným vejcem

Hodnoceno: 1x
Ovesné kaše jsou v poslední době velký trend! A není divu, jsou opravdu zdravé a výživné. Pokud máte raději slané snídaně, zkuste jednoduše slanou kaši. Nebo si klidně tuhle dobrotu uvařte i k večeři. Je to rychlé a velmi uspokojivé jídlo :)
do 30 minut
2 porce

Článek

Mandlová kaše Foto:

Zdravé snídaně: oblíbené kaše 8x jinak

Náš dnešní výběr zaujme především milovníky sladkých a zdravých snídaní – rozhodli jsme se totiž dát na hromadu nové recepty, kde figurují oblíbené kaše! :)

reklama

Suroviny (2 porce)

Postup

  1. V rendlíku přiveďte k varu 300 ml vody. Přisypte ovesné vločky a nechte 15 minut vařit doměkka.
  2. Mezitím než se uvaří vločky, v pánvi na 2 lžících olivového oleje osmahněte šalotku. Přidejte na plátky nakrájené žampiony, utřené stroužky česneku, rozmarýn a opékejte 8 minut.
  3. V hrnci přiveďte k varu půl litru osolené vody, přidejte ocet a snižte plamen tak, aby vařící voda nebublala. Vejce rozklepněte do naběračky, ponořte do vody a vařte 4 minuty. Vejce vyjměte, přendejte na talíř s ubrouskem a osušte.
  4. Uvařené vločky stáhněte z plotny a zamíchejte do nich strouhaný parmazán. Dochuťte solí a pepřem, rozdělte na 2 porce a podávejte s opečenými žampiony a zastřeným vejcem.

PRIMA TIP: K žampionům do pánve přidejte 2 hrsti baby špenátu na poslední 2 minuty opékání.

Slaná ovesná kaše se žampiony a zastřeným vejcem  Foto: Slaná ovesná kaše se žampiony a zastřeným vejcem; foto: kuchařka Jíme zdravě II.

Jíme zdravě s Fitrecepty II.

Jíme zdravě II. Foto:

Je to jen pár měsíců, co trojice studentů Petr Novák, Barbora Kravková a Barbora Hlubučková uvedli na trh svoji kuchařku zdravých receptů, a již tu máme druhý díl. Stejně jednoduché, lákavé a přitom vymazlenější. Taková je kuchařka Jíme zdravě s Fitrecepty II. Na pultech knihkupectví se objeví 10. listopadu za cenu 399 korun. A co nového v ní najdete?

Členění kategorií je hodně podobné. Najdete tu opět Snídaně a svačiny, Polévky, Obědy a večeře, Pomazánky a nově Zdravé mlsání, Nápoje a saláty – a taky Vánoční laskominy. Autoři vyslyšeli přání fanoušků a přidali víc slaných snídaní a dobrot a také víc receptů s masem. Celkem jde o 123 lahodných receptů.

“I tentokrát jsme recepty vymýšleli tak, aby byly zdravé a jednoduché na přípravu. Těšte se na větší rozmanitost ingrediencí a postupů. I když jsme byli trošku odvážnější, pořád jsme dbali na to, aby byly suroviny dobře dostupné a postupy zvládl každý. Všechna jídla, která uvidíte na obrázcích, jsme přitom připravovali a fotili v normální kuchyni s běžným vybavením. A když jsme to zvládli my, zvládnete to taky!” připomíná za všechny tři autory hlavní devízu studentské kuchařky Petr Novák.

reklama