zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Ricottový koláč
Autor: Janina Černá / Cukrfree Ricottový koláč

Ricottový koláč

Hodnoceno: 4x
Tento koláč je neskutečně jednoduchý a relativně rychlý na přípravu. Pokud navíc budete mít náladu, můžete ho i trochu vylepšit – například kakaovým práškem, který přidáte do ricottové směsi, nebo domácí nutellou, kterou finální koláč potřete.
do 1,5 hodiny

Recept

Borůvková bábovka s ricottou Foto:

Borůvková bábovka s ricottou

Bábovka je česká klasika, která nikdy nezevšední. A nejlepší na ní je, že existuje mnoho a mnoho variant, jak tuto lahůdku připravit. Třeba právě s ricottou a borůvkami.

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 160 °C.
  2. Ve větší míse smíchejte všechny ingredience, dokud se nevytvoří hladký krém.
  3. Směs poté vlijte do formy o průměru 23 cm vyložené papírem na pečení.
  4. Vložte do trouby a pečte 30–35 minut. Hotovou placku vložte na alespoň 1 hodinu do lednice.
  5. Ozdobte čerstvým ovocem, oblíbeným ořechovým máslem nebo domácí nutellou.

Ricottový koláč 2 Foto: Ricottový koláč; foto: Cukrfree

Sladký život bez cukru

CukrFree blog Foto:

Janina Černá, známá foodblogerka a autorka výtečné kuchařky, neměla cestu, jejímž cílem je zdravé stravování, způsob života a udržení si správné váhy a hezké postavy, lehkou.

Ta její vedla přes pubertální přesvědčení o vlastní nadváze až k poruše příjmu potravy, s níž bojovala několik let stejně jako s nejrůznějšími „zaručenými“ dietami, až k poznání, že pro ni je tím pravým směrem zbavení se závislosti na cukru.

Její vlastní blog CukrFree.cz, v jehož názvu se uchýlila k prvotnímu nápadu, vznikl jako vyjádření potřeby předat nabyté informace a zkušenosti i ostatním (a pozor, najdete tu opravdu dostatečné množství sladkostí, jako jsou brownies, cheesecake nebo různé dorty včetně obměn bez mléčných výrobků či v raw verzích). O tom, že s elánem a přesvědčením tvořený web zaplnil díru na trhu bezezbytku, svědčí nejen obrovské množství fanoušků ale i to, že kuchařka z něj vyšlá byla ihned vyprodána a okamžitě se dotiskovala.

reklama