Kate McMillan / Rychlé večeře pro školáky

Pikantní jogurtové kuřecí špízy s nakládanými citrony a zeleným chřestem

Moje hodnocení
11x

Nakládané citrony v soli jsou perfektním dochucovadlem, které se hojně používá v blízkovýchodní kuchyni. Výrazná kyselost a slanost perfektně pasuje k méně výrazným surovinám a často se využívá v pokrmech z drůbežího, jehněčího nebo rybího masa. Ve spojení s kuřetem naloženým do ochuceného jogurtu tvoří neodolatelné kombo.

4 porce
60 minut
arabská

Suroviny

Postup přípravy

  1. Ve velké nerezové míse smíchejte jogurt, kmín, kurkumu, papriku, šafrán, skořici, 1/2 lžičky soli a 1/4 lžičky pepře.
  2. Nakrájejte kuře na 4 cm velké kostičky. Do mísy přidejte kuře a vše důkladně promíchejte. Přikryjte poklicí a nechte marinovat v lednici nejméně 1 hodinu a nejvýš 24 hodin.
  3. Předehřejte troubu na 190 °C. Na pečicí plech dejte alobal.
  4. Ve velké míse smíchejte chřest s olivovým olejem a zhruba 1 lžící nálevu, ve kterém byly naložené citrony. Dejte stranou. Nakrájejte citrony na 2,5 cm velké kousky.
  5. Osušte namočené špejle a navlékněte na ně kuřecí maso a citrony. Vzniklé špízy rozložte v jedné vrstvě na polovinu pečicího plechu. Pečte zhruba 15 minut, dokud kuře po celém povrchu neztmavne. Obraťte špízy kleštěmi.
  6. Na pečicí plech vedle špízů rozprostřete do jedné vrstvy chřest. Pečte zhruba 12 minut, dokud kuře nebude upečené i zevnitř a dokud chřest nebude měkký, ale stále si bude uchovávat tvar a konzistenci. Ihned podávejte.

PRIMA TIP: Pokud nemůžete nikde sehnat nakládané citrony a nemáte čas si je naložit sami, stačí, když opečete plátky syrových citronů. Pokud chcete konzumovat citronovou kůru, nezapomeňte vždy citrony důkladně umýt. Kurkuma je sice velmi zdravá, ale používejte ji opatrně, protože na některých typech pracovních ploch zanechává těžko odstranitelné skvrny.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Kate McMillan / Rychlé večeře pro školáky


Přečtěte si také

Recepty