reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Perlička s libečkem a limetkou
Autor: kuchařka Bylinky Perlička s libečkem a limetkou

Perlička s libečkem a limetkou

Hodnoceno: 0x
Tento recept má nezapomenutelnou chuť, kterou mu může dodat jedině libeček. Můžete jej vařit po většinu roku kromě zimního období, kdy se libeček schová pod zem. Jako příloha se hodí vařené brambory, vařená mrkev s nasekanými lístky libečku a čtvrtka limetky.
do 1,5 hodiny
4 porce

reklama

reklama

Postup

  1. Předehřejte troubu na 190 °C. Ve velkém žáruvzdorném kastrolu nebo pekáči rozpalte olej a dejte na něj smažit cibulku. Až bude měkká (mělo by to trvat asi 10 minut), přihoďte česnek a opékejte ještě několik minut. Poté zalijte vývarem a dovnitř položte perličku hrudí dolů. Poklaďte ji libečkem. Kastrol přiklopte pokličkou a dejte do trouby.
  2. Přibližně po 25 minutách kastrol vyndejte a sejměte pokličku. Libeček sesbírejte a zkompostujte – bude vysušený, zkřehlý a už do šťávy pustil svou báječnou chuť. Obraťte perličku prsy nahoru, osolte ji a opepřete. Přidejte vermut, limetkovou šťávu a dejte znovu do trouby, tentokrát již bez pokličky. Pečte dalších 20 minut, dokud nebude maso propečené a navrchu nezezlátne.
  3. Jakmile je perlička hotová, vyndejte ji z kastrolu a nechte odpočívat. Mezitím si připravte omáčku. Kastrol dejte na plotnu, do šťávy nalijte smetanu a za pomalého míchání vařte na mírném plameni, dokud omáčka nezhoustne. Perličku posypte čerstvými lístky libečku a servírujte s mrkví, bramborami a omáčkou zvlášť. 
Perlička s libečkem a limetkou
Autor: kuchařka Bylinky Perlička s libečkem a limetkou

Bylinky - Lahodné recepty a pěstitelské rady
Judith Hann

Kniha naditá recepty, krásnými fotografiemi a praktickými informacemi o vaření i pěstování bylin je nezbytným průvodcem na cestě za proměnou vašeho jídla s použitím bylinek, které si můžete vypěstovat u vás na zahrádce. Každá sezónní kapitola obsahuje lahodné nápady na jednoduché večeře, mimořádné pečínky, dezerty, zavařeniny a další delikatesy.

Julia Hannová čerpá ze své zkušenosti předsedkyně Společnosti pro byliny, majitelky úspěšné kuchařské školy a celoživotní bylinkářské vášně a svým čtenářům poskytuje klíč k vaření s těmito rozmanitými a všestrannými ingrediencemi.

Vydalo nakladatelství Omega.

reklama

Související témata: Hlavní jídla

reklama