reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Pečený sladký fenykl s parmazánem a fenyklovým máslem
Autor: kuchařka Bylinky Pečený sladký fenykl s parmazánem a fenyklovým máslem

Pečený sladký fenykl s parmazánem a fenyklovým máslem

Hodnoceno: 2x
Tento recept kombinuje oba druhy fenyklů – lahůdkovou zeleninu i bylinu. Fenykl a parmazán se spolu výtečně snoubí, používám je společně už řadu let. Čerstvé fenyklové bulvy velmi rychle vysychají a začínají hnědnout. Co nejdříve po zakoupení nebo po sklizni je proto blanšírujte a dejte do ledničky.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Fenyklové máslo:

reklama

Postup

  1. Nejprve předehřejte troubu na 190 °C. Ze sladkého fenyklu odkrojte několik lístků, nasekejte je a dejte stranou, využijete je na přípravu másla. Bulvu nakrájejte na plátky a 2 minuty blanšírujte ve vroucí vodě – nesmí změknout. Poté je důkladně sceďte a z obou stran potřete vrstvou másla. Jeden po druhém pak vložte do žáruvzdorné nádoby, posypte parmazánem, osolte a opepřete. Pečte nanejvýš 15 minut, dokud sýr nezíská zlatavě hnědou barvu.
  2. Mezitím vyrobte fenyklové máslo. V misce promíchejte všechny ingredience. Nezapomeňte na lístky ze sladkého fenyklu, které jste dali stranou. Směs pak po lžících přendejte na pruh papíru na pečení. Stáčením papíru vytvořte dlouhý váleček. Konce kroucením uzavřete. Máslo dejte chladit do ledničky, aby ztuhlo. Asi polovinu poté nakrájejte na malá kolečka. (Zbytek uskladněte v lednici nebo zamrazte. Bude se vám hodit k rybě nebo na vařenou zeleninu.)
  3. Pečený fenykl poklaďte plátky fenyklového másla a podávejte.
Pečený sladký fenykl s parmazánem a fenyklovým máslem
Autor: kuchařka Bylinky Pečený sladký fenykl s parmazánem a fenyklovým máslem

Bylinky - Lahodné recepty a pěstitelské rady
Judith Hann

Kniha naditá recepty, krásnými fotografiemi a praktickými informacemi o vaření i pěstování bylin je nezbytným průvodcem na cestě za proměnou vašeho jídla s použitím bylinek, které si můžete vypěstovat u vás na zahrádce. Každá sezónní kapitola obsahuje lahodné nápady na jednoduché večeře, mimořádné pečínky, dezerty, zavařeniny a další delikatesy.

Julia Hannová čerpá ze své zkušenosti předsedkyně Společnosti pro byliny, majitelky úspěšné kuchařské školy a celoživotní bylinkářské vášně a svým čtenářům poskytuje klíč k vaření s těmito rozmanitými a všestrannými ingrediencemi.

Vydalo nakladatelství Omega.

reklama

Související témata: fenykl , parmazán , zapečená jídla , Přílohy

reklama