zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pečené kuře se zeleninou z jednoho pekáče
Autor: My Cooking Diary Pečené kuře se zeleninou z jednoho pekáče

Pečené kuře se zeleninou z jednoho pekáče

Hodnoceno: 3x
Jídla z jedné nádoby se nikdy neomrzí, ať už se jedná o pekáč, litinový, pomalý nebo obyčejný hrnec. Až tohle pečené kuře s přílohou v jednom pekáči vyzkoušíte, už nikdy ho nebudete připravovat jinak - je totiž dokonalé!
do 1,5 hodiny
4 porce

Nenašpiníte skoro žádné nádobí, po krájení a míchání v úvodu můžete opustit kuchyň a přijít jen na občasné kontroly a hlavně jednotlivé chutě se společným pečením dokonale prolnou, čehož byste při přípravě masa, zeleniny a přílohy zvlášť docilovali velmi obtížně. Proč si komplikovat život?

Článek

Kuře pečené v mléce Foto:

25 nejlepších receptů na kuře

Ne nadarmo vycházejí kuchařky kuře 100x jinak, kuřecí maso je chuťově velmi neutrální, takže se dá kombinovat s různými ingrediencemi, a navíc je jeho příprava jednoduchá...

reklama

Postup

  1. Zeleninu očistěte. Mrkev, petržel a brambory nakrájejte na 5mm plátky, cuketu na špalíčky, cibuli na dílky. Vsypte ji do pekáče a přidejte česnek a rozmarýn. Slaninu nakrájejte na kostičky a promíchejte se zeleninou. Osolte, posypte 1 lžičkou kmínu a poklaďte plátky z poloviny másla.
  2. Zbylé máslo rozehřejte. Kuře omyjte, osušte papírovou utěrkou, vyjměte případné vnitřnosti a svažte mu nohy. Máslo promíchejte s 1 lžičkou soli a zbylým kmínem a potřete jím důkladně kuře. Položte ho na zeleninu a vložte do předehřáté trouby. Pečte přes 1 hodinu dozlatova, zhruba každých 20 minut potřete maso výpekem.

Pečené kuře se zeleninou z jednoho pekáče  Foto: Pečené kuře se zeleninou z jednoho pekáče , Foto: My Cooking Diary

My Cooking Diary Foto:

My Cooking Diary

První kuchařka nejúspěšnější české foodblogerky Kateřiny Saint Germain Lustigové. Její obsah a koncept vychází z food blogu My Cooking Diary.

V kuchařce najdete 90 receptů, které vám poskytnou inspiraci od rána do večera na jeden měsíc. Navíc je na začátku 10 základních receptů, které se vám budou hodit pro tvorbu těch ostatních.

Kniha je rozdělena na čtyři kapitoly a ve třech hlavních najdete recepty na 30 snídaní, 30 obědů a 30 večeří.

Kuchařku můžete objednat na eshop.mycookingdiary.cz

 

 

 

reklama