zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pečené kuře
Autor: Kubo Krížo / Bjukitchen Pečené kuře

Výtečné pečené kuře s máslem a zeleninou

Hodnoceno: 216x
Pečené kuře je víkendová klasika, kterou má každý rád. Kuře můžete upéct s jakoukoli zeleninou. V létě se nejvíc hodí keříčky malých rajčátek a papriky, na jaře sáhněte po ředkvičkách a kedlubně a v zimě třeba po mrkvi a petrželi. A pro naprosto dokonalou chuť je potřeba nešetřit máslem!
do 2 hodin
4–6 porce

reklama

Suroviny (4–6 porce)

Postup

  1. Předehřejte si troubu na 190 °C, pečení vrchní i spodní. Kuře omyjte pod studenou vodou a pak ho vysušte papírovou utěrkou úplně dosucha. Celé kuře důkladně pomažte máslem a trochu ho dejte i dovnitř a pod kůži. Ze všech stran ho důkladně osolte a nasypejte i trošku soli do břicha.
  2. Oloupejte si cibuli a nakrájejte ji na šestinky. Ve velkém kastrolu, který je vhodný i na pečení v troubě, rozehřejte olivový olej a orestujte ji na něm. Do kastrolu pak položte kuře a opékejte ho dozlatova, trvá to asi 6 minut z každé strany. Když se kuře opéká nejdřív na plotně, má mnohem křupavější kůžičku a je šťavnatější.
  3. Přidejte rajčátka a na kousky nakrájenou papriku a ještě chvilku restujte na mírném ohni. Pak kastrol přesuňte do trouby a pečte kuře dozlatova, asi hodinu a půl. Pravidelně ho přelévejte výpekem. 
  4. Tipy: Máte rádi křupavou kůži? Začněte pečením dolů a na závěr prsa otočte nahoru. Chcete-li si pochutnat na šťavnatých prsíčkách, nejdřív je pečte otočená nahoru a v polovině pečení kuře obraťte.

Pečené kuře 2 Foto:

Pečené kuře 3 Foto:

Pečené kuře 4 Foto:

Pečené kuře; foto: Kubo Krížo / Bjukitchen

BJUKITCHEN: Kuchařka pro šťastné vaření

Bjukitchen Foto:

Nová kuchařka Bjukitchen je plná receptů, kuchařských tipů, strhující radosti a zajímavých tváří. Přináší návod, jak si najít v jídle zálibu a každodenní štěstí. „Při společném stolování nejde jen o to, jak nasytit žaludky, ale i o umění vychutnat si chvíle, kdy je lidem spolu dobře,“ říká autorka Bára Karpíšková, jejíž radost ze života je nakažlivá.

Ač se svým mužem Tomášem Karpíškem (zakladatel sítě podniků Ambiente) navštívila nejvyhlášenější restaurace světa, zažila kulinářské výlety i vážné diskuse šéfkuchařů nad nejlepšími pokrmy, sama se doma snaží vařit „normálně“. Nemá ráda okázalost a to, když se věci berou příliš vážně. A tak s lehkostí uvaří i z obyčejných surovin, které klidně nakoupí v nejbližší večerce. Stačí jen zapojit fantazii!

„Bjukitchen odráží naše představy o způsobu vaření, který je smysluplný: jednoduchý, efektní, srozumitelný, zábavný a autentický. Výjimečnost receptů spočívá v nápadu, jak z běžného udělat dobré, ne v exkluzivních surovinách,“ dodává Bára.

Více informací najdete na www.bjukitchen.cz.

reklama

Související témata: pečené kuře , cherry rajčata , kuře , Hlavní jídla