@hitjezdravozit pro Gorenje

Nadýchané kokosové vafle jako z ráje

Moje hodnocení
10x

Proč jsou vafle tak oblíbené? Přece proto, že jsou sladké, nadýchané a především rychle hotové. Takže až si budete chtít udělat krásné ráno, vyzkoušejte tento recept na nadpozemsky lahodné kokosové vafle. Připravují se z kokosového mléka, a tak jsou vhodné i pro ty, kteří zápasí s alergií na laktózu.

2 porce
30 minut

Suroviny

Postup přípravy

  1. Smíchejte obě mouky s kypřicím práškem, cukrem a solí. Přidejte vejce a přilijte mléko. Vypracujte hladké těsto.
  2. Do sendvičovače vložte desky pro výrobu vaflí. Lehce potřete kokosovým olejem, vlijte po částech těsto a upečte vafle dozlatova.
  3. Z tuhé části kokosového mléka ušlehejte šlehačku.
  4. Upečené vafle potřete ořechovým máslem, nastříkejte hvězdičky z kokosové šlehačky a ozdobte libovolným ovocem.

Patrícia Turničová založila svůj blog #hitjezdravozit v roce 2015 krátce poté, co zjistila, že se potýká s histaminovou intolerancí – HIT. Už před tím se věnovala cukrařině a pečení, ráda vařila. Teď vymýšlí recepty i pro další lidi, kteří se potýkají s různými alergiemi. Je zastáncem zdravého, pestrého a vyváženého jídelníčku a kvalitních surovin.

Tento recept připravila pro značku Gorenje, která má v nabídce praktický sendvičovač 3v1, který se skvěle hodí pro přípravu spousty sladkých a slaných dobrot. Díky třem vyjímatelným sadám kovových desek s ním hravě připravíte sendviče ve tvaru trojúhelníku, skvělé sladké i slané vafle a s výkonným ohřevem 700 W můžete i grilovat nebo zapékat.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

@hitjezdravozit pro Gorenje


Přečtěte si také

Recepty