návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Marinované pečené papriky

Hodnoceno: 0x
do 30 minut
Marinované pečené papriky
Autor: Hodně domácí Marinované pečené papriky
Tento recept je geniální záležitost, už jen proto, že se zde prolínají úžasné chutě pečených paprik plné šťávy z nich, balsamicové zálivky, česneku a petrželové natě.

Článek

Rajčatový džem Foto:

18x zavařujeme a nakládáme

Využijte čerstvé suroviny, které jsou v letním období k dispozici. Mít v zimě doma zásoby zavařených marmelád, omáček a naložené zeleniny se jistě vyplatí!

Postup

  1. Troubu předehřejte na 230 °C, papriky vyskládejte na pečicí papír a cca 15 minut pečte, dokud se nedělají na paprikách černé puchýře.
  2. Pak papriky naskládejte do sáčků a nechte chvilku zapařit. Ještě z teplých paprik jde slupka dobře odstranit.
  3. V misce smíchejte nasekanou petržel, olej, česnek, sůl a pepř. Papriky vložte do mísy, zalijte touto zálivkou a dochuťte balsamicem a citrónem.
  4. Marinujte nejméně 4–5 hodin při pokojové teplotě, nejlépe do druhého dne v lednici poté.

Marinované pečené papriky 2 Foto:

Marinované pečené papriky; foto: Hodně domácí

Hodně domácí blog

Hodně domácí - portrét Foto: Svůj život jsem zasvětila fotografii. Fotím převážně lidi. Reklamy, svatby, rodinné focení, někdy i produktovou fotografii.

Během mé kariéry mě však dohnal můj životní styl a začala jsem mít zdravotní problémy. Měla jsem pocit, že možná už nebudu moct ani pracovat a to mě natolik vyděsilo, že jsem se rozhodla změnit život a stravovací návyky od základu. Mám rodinu, o kterou mě baví se starat, vařit jim domácí jídlo a tím je motivovat k tomu, aby se vydali stejnou cestou. Je to přesně tak, jak se říká : "Láska prochází žaludkem a jste to, co jíte."

Proto jsem se rozhodla, že se s vámi na blogu Hodně domácí podělím o mé recepty, které jsou jednoduché, nevyžadují příliš mnoho času a jsou především zdravé. Tedy většina.

Užijte si jich, stejně tak jako života!