zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Lilkový koláč se sýrem feta
Autor: Quiche a koláče Lilkový koláč se sýrem feta

Lilkový koláč se sýrem feta

Hodnoceno: 0x
K tomuto koláči se hodí tabbouleh, čerstvý salát z kuskusu a hladkolisté petrželky, který má jemně nahořklé aroma, nebo také rajčatový salát.
do 1 hodiny
1 koláč porce

Článek

Pečený lilek s česnekem Foto:

15+ nejlepších receptů z lilku, které budete chtít vyzkoušet

Lilek je oblíbená středomořská zelenina, kterou jsme již dávno přijali za vlastní. Má jemnou neutrální chuť a strukturu podobnou houbám, dužina je masitá a dobře přijímá...

reklama

Postup

  1. Troubu rozehřejte na 180 °C. Formu vytřete máslem. Nechte rozmrznout listové těsto. Pak ho lehce rozválejte na pracovní ploše posypané moukou a přeneste do formy. Až do dalšího použití ponechte v chladnu.
  2. Opláchněte a osušte bazalku, otrhejte lístky. Lilky omyjte, osušte a odstraňte nasazení stopek. Lilky nakrájejte na plátky. Oloupejte a nasekejte česnek.
  3. V pánvi zahřejte olej a po částech na něm z obou stran dozlatova opékejte plátky lilku. Po vyjmutí je vždy odložte na kuchyňský papír, který odsaje přebytečný tuk.
  4. Sýr feta rozmixujte se smetanou. Vmíchejte bazalku a vejce, dochuťte solí a pepřem. Směsí potřete listové těsto, navrch klaďte plátky lilku, posypte nasekaným česnekem. Ještě jednou osolte, opepřete a pečte na druhém stupni odspodu přibližně 30 minut.

PRIMA TIP: Důležité je nechat plátky lilku na kuchyňském papíře odsát přebytečný tuk. Jinak by koláč chutnal po oleji.

Lilkový koláč se sýrem feta  Foto: Lilkový koláč se sýrem feta; foto: Quiche a koláče

Quiche a koláče Foto: QUICHE A KOLÁČE

Svět sladkých i slaných koláčů z křupavého těsta ve francouzském stylu, přetékajících šťavnatými náplněmi, představuje skutečný gastronomický ráj. V této knížce najdete zaručené recepty od klasických po inovativní.

Elegantní quiche a spol. patří do výbavy každého zkušeného gastronoma, ale dají se snadno a lehce zvládnout, jak dokazuje tato sympatická knížka, která by neměla ve vaší knihovničce chybět.

Vydalo nakladatelství Ikar.

 

 

 

 

reklama