zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Krevety po indicku
Autor: Hodně domácí Krevety po indicku

Krevety po indicku

Hodnoceno: 2x
Tomuto receptu vévodí garam masala, velmi chutná a voňavá indická směs koření. Krevety jsou plné bílkovin, nejsou nijak výrazné a tak nepřebijí chuť samotné omáčky, kterou zjemní kokosové mléko. Jednoduché exotické jídlo, které máte připravené za pár minut.
do 30 minut

Článek

Nejlepší recepty z krevet  Foto:

Nejlepší recepty z krevet

Obliba mořských plodů i v našich končinách bez moře stoupá. Není divu, pokud jim dáte šanci, zjistíte, že jsou velmi lahodné, zdravé a velmi jednoduché na přípravu. A...

reklama

Postup

  1. V hlubší pánvi osmahněte na přepuštěném másle cibuli, poté nakrájený česnek, přidejte postupně drcený kmín, kurkumu, curry a chvilku vše míchejte. Pozor nepřipálit.
  2. Následují rajčátka, která společně s kořením chvilku poduste, pak vlijte kokosové mléko, přidejte garam masalu, krevety, tamari a chvilku pod pokličkou poduste. Popřípadě dosolte.
  3. Ochutit můžete ještě čerstvým koriandrem nebo petrželkou a citronem.

Krevety po indicku 2 Foto: Krevety po indicku; foto: Hodně domácí

Hodně domácí blog

Hodně domácí - portrét Foto:

Svůj život jsem zasvětila fotografii. Fotím převážně lidi. Reklamy, svatby, rodinné focení, někdy i produktovou fotografii.

Během mé kariéry mě však dohnal můj životní styl a začala jsem mít zdravotní problémy. Měla jsem pocit, že možná už nebudu moct ani pracovat a to mě natolik vyděsilo, že jsem se rozhodla změnit život a stravovací návyky od základu. Mám rodinu, o kterou mě baví se starat, vařit jim domácí jídlo a tím je motivovat k tomu, aby se vydali stejnou cestou. Je to přesně tak, jak se říká : "Láska prochází žaludkem a jste to, co jíte."

Proto jsem se rozhodla, že se s vámi na blogu Hodně domácí podělím o mé recepty, které jsou jednoduché, nevyžadují příliš mnoho času a jsou především zdravé. Tedy většina.

Užijte si jich, stejně tak jako života!

reklama