zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Hovězí tataráček s uzeným žloutkem, nakládanou cibulí a pivní majonézou
Autor: archiv Ossegg / Mikuláš Gottwald Hovězí tataráček s uzeným žloutkem, nakládanou cibulí a pivní majonézou

Hovězí tataráček s uzeným žloutkem, nakládanou cibulí a pivní majonézou

Hodnoceno: 2x
Šéfkuchař Lukáš Holý z pivovarské restaurace Ossegg se s námi podělil o svůj recept na vyhlášený tatarák. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vsaďte na prověřenou kombinaci neotřelých chutí.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Postup: Začněte přípravou jednotlivých kroků receptu, tatarský biftek z hovězího masa připravte nakonec.
  2. Marinovaná cibule (den předem): Cibuli nakrájejte na velmi tenké plátky a potom ji nechte marinovat ve velmi výrazném láku z vody, octa, cukru a hořčičného semínka minimálně 24 hodin.
  3. Uzené žloutky: Syrové žloutky vložte do nádoby, kterou pečlivě uzavřte potravinovou fólií a pomocí udicí pistole žloutky podle chuti zauďte.
  4. Pivní majonéza Ossegg: Tyčovým mixérem spojte žloutky, hořčici, pivo, pepř, kmín, sůl a citron a potom postupně přidávejte olej a šlehejte do požadované konzistence majonézy.
  5. Kmínová drobenka: Orestujte strouhanku a kmín, přidejte máslo a dále prohřívejte. Vzniklou drobenku zbavte přebytečného tuku na kuchyňské papírové utěrce.
  6. Hovězí tataráček: Maso vyndejte z lednice a nakrájejte na velmi tenké plátky. Ty potom krájejte na nudličky tenké jako sirka. Nudličky pokrájejte na malé kousky. Maso nakonec nasekejte na jemnou směs. Důležitá je rychlost zpracování, aby maso nezteplalo. Masovou směs promíchejte vidličkou s najemno nakrájenou šalotkou, zauzenými žloutky, dochuťte kečupem, osolte a opepřete dle chuti. 
  7. Servírování: Tvořítkem či lžící připravte požadovaný tvar a na talíři ozdobte najemno nasekanými kyselými okurkami, marinovanou cibulí, pivní majonézou a kmínovou drobenkou. Tatarák podávejte s chlebem opečeným na grilu nebo s topinkami osmaženými na oleji a potřenými česnekem.
Hovězí tataráček s uzeným žloutkem, nakládanou cibulí a pivní majonézou
Autor: archiv Ossegg / Mikuláš Gottwald Hovězí tataráček s uzeným žloutkem, nakládanou cibulí a pivní majonézou
Ossegg: Velkorysá pivnice

Ossegg: Velkorysá pivnice se šmrncovní českou kuchyní láká k návštěvě

reklama

Související témata: tatarák , hovězí tatarák , Ossegg , Malá jídla