zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Dortíky z bílé a tmavé čokolády
Autor: isifa.com Dortíky z bílé a tmavé čokolády

Dortíky z bílé a tmavé čokolády

Hodnoceno: 1x
Kdo má rád čokoládu, rozhodně musí vyzkoušet tyto čokoládové dortíky. Kombinace bílé a tmavé čokolády uspokojí každého, kdo má chuť na něco sladkého.
nad 2 hodiny
6 porcí

reklama

Suroviny (6 porcí)

Na čokoládové těsto:

Na náplň z tmavé čokolády:

Na náplň z bílé čokolády:

Postup

  1. Košíčky: Pomocí elektrického mixéru vyšlehejte cukr a máslo na lehký hladký krém. Přidejte vejce i žloutek a všechno dobře promíchejte. Sesypte mouku a kakao, promíchejte a vmíchejte do máslové směsi a dobře prošlehejte. (Tato směs bude velmi lehká.) Přikryjte fólií dejte alespoň na 2 hodiny do lednice.
  2. Těsto vyndejte na pomoučenou plochu, rozválejte ho, rozdělte na 6 dílů, ze kterých vyválejte kuličky a ty pak vtlačte do vymazaných formiček. Dno propíchejte vidličkou, vyložte pečicím papírem, vysypte fazolemi a pečte 12 minut při 200 °C.
  3. Náplně: Na obě náplně použijte stejný postup: Vyšlehejte cukr, vejce a žloutek dohromady, až bude směs lehká a krémová. Nad vodní lázní rozpusťte čokoládu a máslo. Přidejte čokoládovou směs do vaječné a dobře promíchejte. Formičky naplňte oběma náplněmi a 15 minut pečte při 190 °C. Nechte vychladnout ve formách.

Dortíky z bílé a tmavé čokolády Foto:

Dortíky z bílé a tmavé čokolády                                                                                Foto: isifa.com

reklama

Související témata: Sladké