Cukrfree (ne)bramborový salát z batátů

Moje hodnocení
5x

Sváteční salát bez klasických brambor? I takový si můžete na Vánoce připravit! Stačí mít v kuchyni batáty, tzv. sladké brambory. Z nich tuto tradiční specialitu vykouzlíte raz dva, navíc zase trochu jinak!

1 porce
60 minut

Suroviny

Domácí majonéza

Postup přípravy

  1. Batáty dejte ve slupce uvařit.
  2. Zatím si připravte domácí majonézu a to tak, že do vyšší nádoby vložze žloutek, citrónovou šťávu, ocet, hořčici a sůl.
  3. Pomocí ručního šlehače směs šlehejte, dokud se nevytvoří světle žlutá hmota.
  4. První čtvrtku hrnku oleje přidejte po lžičkách – vždy jen pár kapek, vše dobře prošlehejte.
  5. Zbylý olej za neustálého šlehání opatrně přilévejte do směsi, dokud se vám nevytvoří tuhá majonéza.
  6. Hotovou majonézu nechte vychladnout v lednici.
  7. Uvařené batáty oloupejte, nakrájejte na malé kostičky a vložte do větší mísy.
  8. Přidejte hrášek, najemno nakrájenou cibulku, šunku, na kostičky nakrájená vejce, zakysanou smetanu, domácí majonézu, sůl a pepř a vše důkladně a opatrně promíchejte.
  9. Nechte přes noc uležet v lednici a podávejte s pořádným kusem ryby nebo masa.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Cukrfree

Cukrfree Cukrfree

Janina Černá, známá foodblogerka a autorka dvou výtečných kuchařek, neměla cestu, jejímž cílem je zdravé stravování, způsob života a udržení si správné váhy a hezké postavy, lehkou.

Ta její vedla přes pubertální přesvědčení o vlastní nadváze až k poruše příjmu potravy, s níž bojovala několik let stejně jako s nejrůznějšími „zaručenými“ dietami, až k poznání, že pro ni je tím pravým směrem zbavení se závislosti na cukru.

Její vlastní blog CukrFree.cz, v jehož názvu se uchýlila k prvotnímu nápadu, vznikl jako vyjádření potřeby předat nabyté informace a zkušenosti i ostatním (a pozor, najdete tu opravdu dostatečné množství sladkostí, jako jsou brownies, cheesecake nebo různé dorty včetně obměn bez mléčných výrobků či v raw verzích). O tom, že s elánem a přesvědčením tvořený web zaplnil díru na trhu bezezbytku, svědčí nejen obrovské množství fanoušků ale i to, že kuchařky z něj vyšlé jsou velmi úspěšné.


Přečtěte si také

Recepty