návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Cuketové placky s jogurtovým dipem

15 ks porcí
do 30 minut
Cuketové placky s jogurtovým dipem
Cuketové placky s jogurtovým dipem Autor: My Cooking Diary
Jestli se něco řadí mezi snadná a oblíbená jídla, jsou to placičky. Obzvlášť pak ty cuketové, protože jsou díky ní krásně šťavnaté! :) Základem je dostatečné dochucení a nějaký ten dip k tomu. ;)

Článek

Galette s cuketou a ricottou Foto:

18 receptů s božskou cuketou

Také máte tak rádi cuketu? Její využití je opravdu široké: skvěle se hodí k přípravě různých placiček, polévek, je výbornou surovinou ke grilování a navíc se hodí i do...

 

Postup

  1. Cuketu pořádne omyjte, nastrouhejte najemno, přidejte k ní asi zarovnanou lžičku soli a promíchejte.
  2. Směs cukety a soli nechte 15 minut odležet, aby cuketa pustila vodu. Rukou pak cuketu „vyždímejte“ od přebytečné vody a dejte do čisté misky.
  3. Přidejte vajíčka, mouku, prolisovaný česnek, majoránku, oregano, pepř, sůl (s tou už opatrně) a promíchejte. Vajíček a mouky dávejte vždycky na začátek méně a postupně přidávejte podle potřeby a konzistence. Každá cuketa je jiná, pouští jiné množství tekutiny a nejde proto úplně přesně odhadnout potřebnou gramáž.
  4. Rozpalte pánev s olejem na střední stupeň, udělejte zkušební placku a ochutnejte ji. Těsto by mělo být spíš hustší, krásně kompaktní a na pánvi by se nemělo trhat. Pokud je řídké, přidejte ještě mouku, pokud se na pánvi bude trhat, přidejte do těsta ještě vejce.
  5. Ve chvíli, kdy má těsto ideální konzistenci a chuť, začněte pomocí lžíce vytvářet placky. Doporučuji smažit na středním stupni, aby se placky propekly uvnitř a zároveň byly krásně dozlatova.
  6. Je lepší dát do pánve větší množství oleje tak, aby se placky smažily rovnoměrně. Hotové placky odkládejte na papírové kuchyňské utěrky, ať se zbavíte přebytečného oleje.
  7. Mezi smažením placek smíchejte jogurt s najemno nasekanou pažitkou a petrželkou, pepřem a trochou soli. Placky pak nechte lehce vystydnout a namáčejte do připraveného dipu.

Cuketové placky s jogurtovým dipem Foto: Cuketové placky s jogurtovým dipem Foto: Cuketové placky s jogurtovým dipem Foto: Cuketové placky s jogurtovým dipem Foto: Cuketové placky s jogurtovým dipem. Foto: My Cooking Diary

Nejchutnější deník

My Cooking Diary Foto:

My Cooking Diary jsem si původně založila na Facebooku pro kamarády, které zajímalo, co jím, když hubnu. Postupem času se začali na blog přidávat i další čtenáři a dávali mi najevo, že to co dělám, je baví. Založila jsem si proto svojí vlastní webovou stránku, aby recepty byly přehlednější, a od té doby mám oficiálně blog.

Snažím se moje čtenáře inspirovat ke zdravějšímu životnímu stylu, takže mimo fotek jídel přidávám na svůj Instagram i fotky toho, jak cvičím. Ke zdravému životnímu stylu patří ale taky zdravý rozum, takže nejsem nijak extrémní a snažím se kombinovat sem tam i nějaká méně zdravá jídla. Ráda taky se čtenáři sdílím svoje zážitky z cest, takže na blogu najdete i rubriku cestování. Momentálně pracuji na své první kuchařce, která bude obsahovat recepty na celý měsíc.

Kačí, My Cooking Diary