zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Burgerové housky
Autor: Kitchenette.cz Burgerové housky

Burgerové housky

Hodnoceno: 5x
Hamburgery se už zařadily na stálý repertoár mnoha letních grilovaček. Aby byly opravdu dobré, je nutné pracovat s co nejkvalitnějším masem, do kterého stačí přidat jen sůl, pepř a čerstvé bylinky. A dobré maso patří do dobrých housek! Zde máte recept na nadýchané a křehké bochánky od Kitchenette :)
do 2 hodin
8 ks porcí

reklama

Postup

  1. Do velké mísy dejte teplou vodu (nesmí být horká!) spolu s droždím a dobře promíchejte, dokud se perfektně nerozpustí. V druhé míse smíchejte mléko, vejce, olej, cukr a sůl. Nyní můžete obě směsi spojit a přidat mouku, ale ne celý podíl. Vyzkoušejte vytvořit řidší těsto, se kterým se lépe pracuje a postupně raději přidávejte více mouky.
  2. Ručně, vařečkou či pomocí robotu těsto zpracujte, dokud nebude krásně hladké, pružné a stále lehce lepivé, ale na stěny nádoby, ve které pracujete, se už nebude lepit. Tento proces by měl trvat 10 minut. Těsto nechte kynout přibližně hodinu na teplém místě přikryté utěrkou, dokud nezdvojnásobí svůj objem.
  3. Nyní ho vyklopte na lehce pomoučený vál, rozdělte na 8 stejných dílů a vytvarujte hezké pravidelné houstičky, které pokládejte na pečicím papírem vyložený plech. Osobně je tvaruji tak, že v dlani nebo na vále napínám a balím těsto do středu. Vál, když je jen lehounce pomoučený, vytváří skvělý, na toto tvarování ideální, odpor. Já jsem dělala 7 standardních houstiček a z posledního dílu dvě dětské, jak je vidět na fotkách. Bulky přikryjte utěrkou a nechte kynout přibližně 30–40 minut, dokud opět nezdvojnásobí svůj objem.
  4. Předehřejte troubu na 185 °C, horkovzdušnou na 165 °C. Pro matný povrch vykynuté bochánky potírejte vodou nebo rozpuštěným máslem, pro povrch lesklý, rozšlehaným vejcem. Posypejte semínky a pečte dozlatova přibližně 15–18 minut. Osvědčené jsou i uskladněné v mrazáku. Skvělé jsou i s máslem a marmeládou.

Burgerové housky  Foto:

Burgerové housky  Foto:

Burgerové housky, foto: Markéta Pavleje / Kitchenette.cz

Objevte nejkrásnější český food blog!

Markéta PavlejeKitchenette.cz je jeden z nejhezčích a nejosobitějších food blogů v Čechách. Jeho autorka Markéta Pavleje je známou vizážistkou, která se z prostředí módy přesunula do kuchyně a tam vaří neskutečné dobroty.

I na fotkách je vidět, že Markéta má velké vizuální cítění, okamžitě na ty laskominy dostanete chuť. Na blogu najdete recepty, které určitě zvládnete uvařit, navíc jsou většinou zdravé, ze základních surovin, ideálně čerstvých a z velké části regionálních a sezonních.

Markéta vydala také nádhernou kuchařku Rok v kuchyni, která by neměla chybět v knihovně žádného milovníka jídla, je totiž úžasná a velmi inspirativní.

A v neposlední řadě se podívejte na Markétin e-shop Kitchenetteshop.cz, kde najdete zajímavé, užitečné i krásné věci k vaření i k servírování.

reklama

Související témata: burgery , housky , domácí pečivo , Přílohy