zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Buchtičky se šodó
Autor: Gurmet Buchtičky se šodó

Buchtičky se šodó

Hodnoceno: 21x
Tuto dobrotu představovat nemusíme. Patří k hitům školních jídelen, které byly málokdy a málokde v domácích podmínkách reprodukované. Přitom je to tak snadné! Navíc si buchtičky můžete vylepšit trochou rumu a pravou vanilkou, takže budou lepší než ve vašich vzpomínkách :)
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Těsto:

Dokončení:

Postup

  1. Do mísy prosejte mouku se solí, přidejte cukr a vejce, rozdrobte droždí a zalijte vlažným mlékem s rozpuštěným máslem. Zadělejte ve vláčné těsto, které se nelepí ke stěnám nádoby. Povrch lehce poprašte moukou a zakryté nechte na teple vykynout, až těsto zhruba zdvojnásobí svůj objem.
  2. Z vykynutého těsta utvořte váleček o průměru asi 2cm a z něj odkrajujte stejně velké kousky. Tvořte z nich kuličky, každou zvlášť potřete rozpuštěným máslem (nebo je v něm omočte), aby se neslepily a skládejte je do tukem vymazaného pekáče.
  3. Pečte je při 160 °C asi 20 minut. Horké buchtičky ještě potřete směsí másla a rumu a podávejte s krémem.
  4. Na krém smíchejte smetanu s vanilkou a přiveďte ji téměř k bodu varu. Nechte vychladnout a zašlehejte do ní žloutky s cukrem. Přidejte špetku soli a vařte mírným varem a za stálého šlehání, až krém zhoustne. Odstavte a za občasného promíchání nechte trochu zchladnout.

reklama