zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Borůvkové muffiny ze špaldové mouky
Autor: FIKA & HYGGE - Skandinávské pečení pro chvíle pohody Borůvkové muffiny ze špaldové mouky

Borůvkové muffiny ze špaldové mouky

Hodnoceno: 0x
Perfektní zdravá sladká snídaně nebo svačina z darů přírody. Ovoce volte podle chuti a sezony, ale borůvky v těstě nejvíc vyniknou barvou a konzistencí. Jahody pečením příliš změknou, v ostružinách křupou semínka, maliny potřebují zvýraznit vanilkou. Tak hurá do lesa, odměna stojí za to.
do 1 hodiny
10-12 porcí

reklama

Postup

  1. Plech na muffiny vymažte máslem. Připravte si dvě mísy. Do jedné vsypte mouku, cukr, sůl, jedlou sodu, prášek do pečiva, skořici a muškátový oříšek a promíchejte. V druhé prošlehejte vejce s mlékem, olejem, vanilkou, jablečným pyré a javorovým sirupem. Zapracujte špachtlí nebo velkou lžící suché suroviny.
  2. Banány oloupejte a vidličkou nebo v mixéru rozmačkejte na kaši. Pokud používáte mražené borůvky, vmíchejte je s banánem do těsta. Máte-li čerstvé, rozdělte těsto nejprve do košíčků a pak je do něj lehce vtlačte. Posypte ovesnými vločkami a pečte v předehřáté troubě na 180 °C zhruba 20–30 minut. V průběhu kontrolujte stav špejlí.

PRIMA TIP: Ovesné vločky můžete nasypat navrch nebo vmíchat do těsta.

Borůvkové muffiny ze špaldové mouky  Foto: Borůvkové muffiny ze špaldové mouky , Foto: FIKA & HYGGE - Skandinávské pečení pro chvíle pohody

FIKA & HYGGE – Skandinávské pečení pro chvíle pohody

FIKA & HYGGE - Skandinávské pečení pro chvíle pohody Foto:

Bronte Aurell

Sbírka více než 60 receptů na výborné koláče, sušenky, dorty a další dezerty z celé Skandinávie.

Lahodné ovocné koláče, sušenky, krémové cukrovinky, domácí buchty, pečivo i chleba – to vše je oslavou skutečného skandinávského pečení v celé své kráse.

FIKA je švédské slovo znamenající setkat se u šálku kávy nebo čaje a zakousnout něco dobrého. A je to také slovo pro pochoutku. Švédové si tradičně udělají dvě takové přestávky během každodenního shonu na setkání s rodinou, kolegy, přáteli i dětmi.

HYGGE je slovo, které vzniklo v Norsku, ale nyní je používáno hlavně v Dánsku. Znamená „vznešený stav útulnosti, který cítíte, když jste se svými blízkými“. Hygge může být vylepšeno krbem, dobrým filmem, šálkem něčeho teplého...

Vydalo nakladatelství Omega.

reklama

Související témata: Sladké