zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Makovo-banánové smoothie
Autor: Náš modrý mák Makovo-banánové smoothie

Makovo-banánové smoothie

Hodnoceno: 0x
Recepty na smoothie se už v našich domácnostech zabydlely nastálo. Proto byste neměli vynechat ani tento, který je vhodný i pro vegany. Vyzkoušejte smoothie z rostlinného “mléka“, které si můžete připravit doma. Makový nápoj má vysoký obsah vápníku, a to až 12x vyšší než u kravského mléka. 
do 30 minut
4 porce
10 zajímavostí o máku

10 věcí, které byste měli vědět o máku

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. První krokem při přípravě makovo-banánového smoothie je příprava rostlinného nápoje. Celý mák vložte do mixéru, zalijte litrem vody a mixujte (klidně v několika „vlnách“) dokud není tekutina bílá jako mléko. V tento moment tekutinu přelijte přes cedník vyložený tkaninou.
  2. Hotové rostlinné “mléko“ vraťte zpět do mixéru, přidejte skořici, cukr, banány, mandle a vše rozmixujte do jemné konzistence smoothie. Hotové ihned podávejte.

PRIMA TIPY: Pokud vás čas netlačí, nechte namočený mák stát ve vodě 2–3 hodiny a až poté mixujte. Pro rostlinný nápoj si pamatujte jedno jednoduché pravidlo. Na 100 g surovin potřebujete 1 litr vody. Záleží však, jak krémové konzistence chcete dosáhnout.

Pro makové recepty vždy používejte čerstvý kvalitní mák. Pokud si chcete být jistí, že jej v obchodě poznáte, navštivte www.nasmodrymak.cz, kde se dozvíte více informací o naší české tradiční plodině – máku. 

Makovo-banánové smoothie
Autor: Náš modrý mák Makovo-banánové smoothie

reklama

Související témata: smoothie , makové mléko , Snídaně