Mixér: japonské nádobí, masopustní hodování nebo asijské hotovky

Máme tu druhý lednový mixér. Co jsme si pro vás přichystali za novinky? Nové nádobí, nové menu, ale také nápad na novou aplikaci, díky které bychom mohli omezit plýtvání jídlem! :)

Made In Japan – překrásné nádobí od japonských mistrů hrnčířů až k vám domů

Až z Japonska se k nám lodí vozí tradiční a generacemi prověřená keramika Made in Japan, kterou si oblíbily vyhlášené české restaurace a kterou můžete mít i vy doma. Kvalitní nádobí od japonských mistrů hrnčířů s designem inspirovaným japonskou přírodou najdete na e-shopu, případně si ho můžete osobně prohlédnout a koupit v prodejně Chefshop v holešovické tržnici.

Made in Japan je australská značka tradiční keramiky z malých rodinných podniků na ostrově Honšú v Japonsku. Zakládá si na osobním kontaktu a léty budovaných vztazích přímo s lokálními výrobci. Obejde se bez dalších prostředníků, a díky tomu může nabízet prvotřídní kvalitu za nejlepší možnou cenu.

Uvařili jste toho moc? Prodejte jídlo sousedům přes novou aplikaci

Rádi vaříte, ale pravidelně se vám stává, že to přeženete s množstvím připravovaného jídla a pár porcí vám přebývá? Pokud nechcete další tři dny jíst to samé, nebo jídlo nakonec dokonce vyhazovat, můžete ho prodat sousedům přes nově vznikající aplikaci Máme navařeno. Ta v budoucnu umožní sdílet domácí pokrmy nebo výpěstky s lidmi z okolí.

A jak to bude fungovat?

V případě, že něčeho navaříte více než spotřebujete, jídlo jednoduše vyfotíte, nastavíte popisek, cenu, vaši lokalitu a nabídnete ho mezi ostatní uživatele aplikace. Díky tomu nebudete muset přebytečné jídlo vyhazovat a za danou porci jídla ještě dostanete zaplaceno od někoho, kdo se ho rád ujme. Nebo naopak vy oceníte čerstvě navařené jídlo od jiného kuchaře ze sousedství. Ale to není vše. Aplikace totiž navíc umožní zadat i poptávku na uvaření konkrétního pokrmu. Když se poštěstí, tak vám na základě vaší poptávky někdo uvaří přesně to, na co máte zrovna chuť. Dále zde bude možné prodávat či nakupovat i domácí produkty jako například vajíčka, med, zeleninu atd.

K tomu, aby mohl projekt fungovat přesně podle plánu, v tuto chvíli schází už jen potřebné finance. Ty se Jiří Bláha aktuálně snaží vybrat prostřednictvím sbírky na crowdfundingovém serveru Hithit.cz. „Pro uskutečnění mé vize potřebuji spolupráci dalších šikovných lidí. Peníze, které vyberu na Hithitu, půjdou do naprogramování aplikace. Budu moc rád, když se stanete součástí a pomůžete mi připravit krásnou aplikaci pro sdílení domácího jídla,“ upřesňuje zakladatel projektu Máme navařeno.

Masopustní hodování v restauraci Mlýnec

Šéfkuchař Marek Šáda se pro první menu letošního roku inspiroval v masopustní kuchyni našich babiček a vytvořil kombinaci tradičních hutnějších českých pokrmů, typických pro aktuální mrazivé období. Jako předkrm si vychutnáte vepřovou paštiku s kapustou a zelím, pokračovat můžete pražskou šunkou s křenem a jako hlavní chod vyzkoušet grilovaný hřbet z přeštíka. Sladkou tečkou nemůže být nic jiného než domácí buchty s hruškami a citronovou omáčkou.

Masopustní hodování se v restauraci Mlýnec promítlo také do víkendových brunchů. Konkrétně 26. a 27. ledna na vás čeká skutečně bohatá hostina. Ochutnat můžete vepřovou paštiku, gulášovou polévku, trhaný bůček, domácí prejt, hanácké koláče nebo pro masopust velmi typické boží milosti. Brunch je pro vás připraven po oba dny od 11.30 do 15 hodin.

Ve Sklizeno nově koupíte (skoro) hotová jídla s autentickými asijskými chutěmi

Asia Style – tak se jmenuje nová řada jídel, které navařilo Sklizeno pro své zákazníky, aby si nemuseli odepřít plnohodnotné jídlo, ani když nestíhají. Po evropských klasikách tentokrát Sklizeno nabízí chutě Asie a do nabídky zařazuje dva druhy kari a dvě syté polévky – thajskou Tom Yum Goong a vietnamskou legendu Pho Bo. Všechna jídla stačí ohřát v mikrovlnce nebo na sporáku, v chladničce vydrží i několik týdnů, a přitom v nich nenajdete žádné chemické konzervanty nebo škodlivá éčka. Jsou připravovaná podle autentických receptur a tradičními postupy.

Čtyři nová jídla Asia Style obohacují ve Sklizeno řadu vlastních hotových jídel a stejně jako všechna z dosavadní nabídky oproti svým standardním konkurentům obsahují pouze kvalitní suroviny a jsou připravovaná šetrně tak, aby byly zachovány výživové hodnoty. Rozhodně se v nich také nepotkáte s nešvary klasických instantních jídel – netrpí přebytkem soli, chemických konzervantů ani barviv. Jsou tak plnohodnotnými jídly, díky kterým ušetříte čas bez výčitek svědomí. V asijské řadě si pochutnají tentokrát především milovníci kuchyně jihovýchodní Asie.

PŘIPRAVILA TEREZA PÁNKOVÁ

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty