Eliška Čerešňová

Eliška (42) vystudovala střední uměleckou školu textilních řemesel – textilní výtvarnictví obor tvorba dekorativních předmětů z textilních a přírodních materiálů.

Poté pokračovala ve studiu na Karlově univerzitě – Pedagogická fakulta – učitelství pro 1. stupeň základní školy, specializace výtvarná výchova. Velmi krátce pracovala jako designér textilních hraček. Učila na základní škole na prvním stupni (10 let). Dále byla taneční lektorkou kurzů pro děti a mládež.

Nyní peče dorty jako OSVČ. Je svobodná, ale se svým partnerem žije společně patnáct let a mají tři dcery (8 let a dvojčata 5 let). V Bubovicích žije s rodinou pět a půl roku. Tuto výzvu přijala, protože se ráda setká s lidmi z oboru, který má ráda. Doufá, že vše zvládne připravit v časovém presu. Jako zábavu si pro své hosty připraví projížďku na koních. Vybrala si taková jídla, která běžně vaří, a doufá, že je stihne i připravit.

Koníčky, zájmy:
Hodně dlouho byly jejím největším koníčkem latinskoamerické tance. Po ukončení závodního tancování ještě chvíli tanec učila, a nakonec vyměnila tanec za pečení dortů. Dorty a pečení je jejím největším koníčkem a nyní už i její prací. Ráda šije, ale už jí na to nezbývá moc času. Je fanynka korejských seriálů.

Charakter:
Sama o sobě tvrdí, že je nekonfliktní, vstřícná, tolerantní a u dortů je perfekcionista. U jiných věcí je úplný opak, občas nechává věci na poslední chvíli a je lenoch.

Proč se přihlásila:
Tuto výzvu přijala, protože se ráda setká s lidmi z oboru, který má ráda. Doufá, že vše zvládne připravit i v časovém presu.

Co od soutěže očekává:
Těší se na nové zkušenosti, seznámení se s novými lidmi z oboru cukrařina a nakonec i na ten stres, dobrou zábavu a jídlo.

Co by udělala s výhrou:
Pokud by vyhrála, tak by peníze použila na dovybavení nové provozovny.

Vztah k vaření:
K vaření nemá moc dobrý vztah – nerada vaří. Když má uvařit jen sama pro sebe, tak to považuje za ztrátu času.

Zajímavá historka z vaření:
Na žádnou příhodu z vaření si nevzpomíná.

Co nejraději vaří:
Nejraději připravuje rychlá a jednoduchá jídla.

Co jí:
Momentálně se snaží držet dietu na snížení vysokého cholesterolu.

Co nejí, co by nikdy neochutnala:
Nejí rozinky, mořské plody a margarín.

Nejoblíbenější jídlo:
Mezi její oblíbená jídla patří polévky, domácí hamburgery, rizoto od jejího muže a čína ze sojového masa od jejího tatínka.

Alergie:
Má alergii na některá antibiotika.

Co u stolu nesnáší:
Při stolování jí vadí zvířecí mazlíčci na stole, pokud je na něm jídlo.

Motto:
V životě se řídí mottem: „Správně vidíme jen srdcem, to nejdůležitější je očím neviditelné.“

Soutěžní menu:

Autor článku

Petra Jaroševská

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty