zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Karotková raw polévka
Autor: RAW pro zdraví a krásu Karotková raw polévka

Karotková raw polévka

Hodnoceno: 0x
Tato výborná studená polévka kombinuje mrkev s méně obvyklým kořením, ale o to víc stojí za vyzkoušení.
do 10 minut
2 porce

reklama

Postup

  1. Oškrábejte mrkev, oloupejte cibuli, obojí pokrájejte na menší kousky a nasypte do mixéru. Očistěte zázvor, nakrájejte ho na plátky a vhoďte do mixéru. Vyškrábněte semínka z chilli papričky, dužninu pokrájejte a přidejte ji k ostatní zelenině.
  2. Odšťavněte pomeranče, šťávu nalijte do mixéru. Přidejte koření a sůl a vše spolu umixujte. Dle potřeby přidejte olej. Očistěte zelenou cibulku, pokrájejte ji na drobná kolečka a ozdobte jimi polévku před podáváním.

Co možná nevíte o karotce

Obsahuje vysoké množství provitamínu A – beta karotenu, který pomáhá udržovat dobrý zrak, podporuje imunitu a celkové zdraví. Na kardiovaskulární systém má mrkev a ostatní zelenina ze žlutooranžového spektra příznivější vliv než listová a všechny ostatní. Mrkev navíc pomalu ztrácí živiny i při dlouhém skladování. Nevadí jí týdny v dostatečně vlhkém chladném prostředí – i tentokrát věda jenom potvrzuje selský rozum našich předků, kteří mrkev uchovávali v písku ve sklepě. Navíc se těší všeobecné oblibě – nabídněte dětem zeleninový bar a klidně se vsaďte, že mrkev (spolu s rajčaty) zmizí jako první.

Karotková raw polévka  Foto: Karotková raw polévka , Foto: RAW pro zdraví a krásu

RAW PRO ZDRAVÍ A KRÁSU

Raw pro zdraví a krásu Foto:

Jitka Adamová

Kuchařská kniha s obsáhlou teoretickou částí týkající se zdraví a krásy je odpovědí na stále rostoucí trend syrové, nebo také živé či raw stravy. Autorka prostřednictvím jednoduchých receptů na polévky, hlavní jídla, dezerty a nápoje ukazuje, jak (ne)vařit rychle, ale přesto výtečně a zdravě. Syrová strava není jen módní záležitostí, je to styl života – života plného energie, pozitivního přístupu, s nímž se pojí krása a duševní pohoda. Vyzkoušejte jedinečné recepty, k jejichž nevaření potřebujete otevřenou mysl, mixér a jen „hrstku“ surovin. Kniha pro všechny vegetariány, vegany, vitariány, ale i pro ty, kdo chtějí (ne)vařit jednoduše, výtečně a zdravě!

Vydalo nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz

reklama