Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

JAKOŽE, COŽE?! Přijměte pozvání na nejbizarnější food festival!

Festival JAKOŽE, COŽE?! 2015
Festival JAKOŽE, COŽE?! 2015 Autor: archiv
Netradiční festival prapodivných chutí JAKOŽE, COŽE?! se po své loňské úspěšné premiéře vrací. Tentokrát se odehraje 3.–4. října 2015 na náměstí Republiky v Praze. Je opět určen všem milovníkům kulinářských inspirací, trendů, zábavy a výzev.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

No není snad výzva spolknout hýbajícího se křupavého červíka podávaného na sušence nebo nugetky z candáta se švestkovým chutney se skořicí? Svá odvážná degustační menu budou opět servírovat mistři svého oboru.

Dojde na ulítlé polévky ze Soup in the city, experimentální burgery z Bejzmentu nebo třeba na šneky na houbách s černým pivem z restaurace Snails Day. K mání bude i slaný karamel na speciálních cupkakes s Matcha čajem a bílou čokoládou.

 

Chuťové výstřelky z celého světa na jednom místě

Festival JAKOŽE, COŽE?! 2015 4 Foto:

S food festivaly se v poslední době roztrhl pytel. Festival JAKOŽE, COŽE?! má oproti ostatním tu výhodu, že není svazován konvencemi, takže si na své přijdou jak dámy u barevných stánků vábících na sladkosti, tak pánové u propečeného exotického masíčka.

Náležitě to můžete rozjet s burgerem s chilli čokoládovou omáčkou, ten pak zalít třeba dýňovým krémem s mangem a mátovým olejem nebo čtrnáctistupňovým pivem Twist Red IPA z řemeslného pivovaru Clock z Potštejna.

 

Zní to lákavě i šíleně zároveň? O to na festivalu JAKOŽE, COŽE?! běží.

Festival JAKOŽE, COŽE?! 2015 3 Foto:

Konečně dostupné delikatesy

Sendvič z domácího chleba zapečený se sýrem brie, tmavou čokoládou a višněmi, plachetník se švestkovým chutney a chilli nebo mrkvový salát s pistáciemi, rozinkami a marockým dresinkem v centru Prahy – to bude zátěž pro peněženku, říkáte si. Kdepak, cena ochutnávek se bude pohybovat do přátelských 100 korun a vstupné na festival je zdarma.

Festival JAKOŽE, COŽE?! 2015 5 Foto:

Počasím se také trápit nemusíte. Osvěžení bude připraveno a horká čokoláda Milka zase zahřeje a potěší malé i velké. Festival potrvá oba dny od 12.00 do 18.00. Rozhodně ale nemusíte šest hodin jen koštovat. Připravené pro vás budou kromě 14 stánků vystavujících restaurací i workshopy „čarování s jídlem“.

V sobotu 3. 10. si budete moci vyzkoušet přípravu nejroztodivnějšího hmyzu. Interaktivním worshopem vás provede zkušený nutriční poradce Martin Zastko. V první části vám představíme exotický a barevný hmyz a doporučíme vhodné recepty. V té druhé odtajníme oblíbené jídlo VIP večírků, kterým bývá štír v čokoládě. Příprava se ponese v duchu adrenalinového sportu, ale bát se nemusíte, odměnou všem bude exploze chutí v podobě křupavého dezertu.

V neděli 4. 10. ve 13.00 se můžete těšit na netradiční workshop restaurace Plevel, který vám přiblíží moderní pojetí veganské stravy.

Podívejte se na videoreportáž z minulého ročníku JAKOŽE, COŽE?!

Festival JAKOŽE, COŽE?! 2015 2 Foto:

V kuchyni není nic zakázáno

Respektovaní spíkři a zkušení kuchaři vás naučí nebát se kombinovat zdánlivě nespojitelné suroviny. Potkáte zajímavé celebrity a příjemný hudební podkres zajistí Radio City. Letos budete nově moci i hlasovat o nejlepší pokrm a vystavovatele.

Své experimenty vám předvedou: Bejzment, Soup in the city, Rybárna Praha, Druhej břeh, Dortíkovo, Afro Coffee, Snails Day, Secret of Raw, Brouknatalíři, Madame Lyn, řemeslný pivovar Clock a veganská restaurace Plevel.

Festival JAKOŽE, COŽE?! pro vás opět pořádá čokoláda Milka. Netradiční kombinace jemné čokolády a křupavé sušenky Milka LU a Milka TUC inspirovaly pořadatele festivalu k prozkoumání dalších nevídaných kombinací. Čokolády Milka LU a Milka TUC budete moci na festivalu zdarma ochutnat v jak jinak než velmi netradiční podobě a zároveň ohodnotit i nejlepší stánek na food festivalu.

Více o akci naleznete na www.jakozecoze.cz.

Související témata: food festival , JAKOŽE , COŽE?!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama