návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

VIDEO: Škola vaření – pečený česnek

Škola vaření - pečený česnek
Škola vaření - pečený česnek Autor: Klára Michalová
Pečený česnek je báječná dobrota, kterou své hosty zaručeně překvapíte. Jeho příprava je jednoduchá a výsledek je prostě skvělý!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Upečené palice česneku jsou ideální jako předkrm nebo pohoštění na večírek. Ideálně pro každého strávníka upečte jednu palici česneku. Pak už stačí jen dobrý čerstvý chleba, máslo a sůl. Upečené stroužky jsou úplně měkké a jednoduše je nožem rozetřete na krajíc chleba.

Chuť česneku se pečením zcela promění, ztratí svou štiplavost i charakteristickou vůni, chuť je příjemně oříšková a lehce nasládlá.

Upečený česnek můžete využít i k dalšímu vaření, zkuste třeba pomazánku z čerstvého sýra s rozmixovaným česnekem, geniální je také bramborová kaše dochucená pečeným česnekem. Zajímavou chuť dodá i cizrnovému hummusu.

Škola vaření - pečený česnek  Foto:

A jak na to?

Vezměte celé palice česneku a okrojte jim vršky tak, aby z každého stroužku koukal alespoň malý kousek. Každou palici položte na samostatný kus alobalu, navrch nakapejte olivový olej a zabalte. Připravené palice vložte do pekáčku a dejte do trouby rozpálené na 200 stupňů. Pečte asi 50 minut. Pokud podáváte česnek k natírání na chleba, můžete ke konci pečení alobal rozbalit a palice ještě 3 minuty zagrilovat, aby chytly barvu a vršky stroužků byly opečené dokřupava.

Připravila Klára Michalová

Děkujeme Gourmet Academy a Potten & Pannen – Staněk za možnost natáčení v kulinárním studiu Vodičkova 2, Praha 1.

www.pottenpannen.cz

www.gourmetacademy.cz 

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama