návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Dopřejte si zimní detox!

Zimní detox
Autor: Thinkstock Zimní detox
Cítíte se po letošních Vánocích jako neforemný pytel brambor? Trápí vás únava a sezonní nachlazení? Vsaďte na chutné a výživné potraviny, které podporují detoxikaci a poskytují tělu dostatek antioxidantů nezbytných pro ochranu proti volným radikálům.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Brokolice

Konzumace této jemné zeleniny povzbuzuje látkovou přeměnu ve všech tělesných buňkách. Brokolice zlepšuje trávení, preventivně působí proti zácpě a posiluje imunitní systém – díky množství cenných živin (především vitaminu C) pomáhá předcházet kašli a rýmě.

Zimní detox  Foto: ThinkstockČočka

Lahodná luštěnina vyniká obsahem železa a zinku. V čočce jsou mimo jiné zastoupeny i vitaminy B1 a B6, hořčík, měď a více než dvojnásobek denní dávky kyseliny listové. Zdraví prospěšná luštěnina reguluje hladinu cukru v krvi a pomáhá tím proti únavě a poklesu výkonnosti. Do jídelníčku by ji měli zařadit především lidé, které trápí problémy se zadržováním vody v těle.

Grapefruit

Šťavnaté jižní plody se kromě vysokého obsahu vitaminu C pyšní i dalšími zdraví prospěšnými látkami. Pravidelná konzumace grapefruitu povzbuzuje trávení, posiluje imunitní systém a podporuje produkci hormonů. Vysoký obsah antioxidantů neutralizuje působení volných radikálů a pomáhá organismu vylučovat toxiny.

Jablko

Plody jabloně zrychlují metabolismus, pomáhají snižovat krevní tlak a hladinu cholesterolu. Kromě toho posilují imunitní systém, čistí střeva a omlazují organismus.

Zimní detox  Foto: Thinkstock

Kysané zelí

Nízkokalorická potravina obsahuje vitamin B12, vitamin B6, vitamin B3 a B5. Nechybí jí ani vitamin C, draslík, železo, hořčík a zinek. Pravidelná konzumace kysaného zelí reguluje metabolismus tuků a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Zimní detox  Foto: ThinkstockKustovnice čínská Goji

Sušené plody světle červené barvy patří mezi vyhledávané přírodní doplňky stravy a to především proto, že harmonizují činnost jater a ledvin a uvolňují energetické blokády v těle. Kustovnice čínská Goji výrazně posiluje obranyschopnost organismu a pomáhá tlumit následky nadměrné konzumace alkoholu.

Okurka

Nízkokalorická zelenina je skvělým zdrojem minerálních látek a stopových prvků, měla by se proto stát součástí každé detoxikační kúry. Pravidelná konzumace okurek čistí střeva a zbavuje tělo jedovatých látek.

Špalda

Lehce stravitelná obilovina obsahuje vysoký podíl bílkovin, vitaminů skupiny B a minerálů – především pak hořčíku, vápníku, draslíku, fosforu a zinku. Nechybí jí ani kvalitní tuk s vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin. Díky přítomnosti vlákniny podporuje trávení a střevní peristaltiku.

Autor: Nela Kučerová

Jezte mladě!

Jezte mladě, stárněte pomaleji!

Citronová voda

8 důvodů, proč odstartovat každý den s citronovou vodou

Projezte se k lepší náladě

Bojujte proti zimnímu splínu jídlem a projezte se k lepší náladě!


Reklama