Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

13 jarních polévek aneb Zelený restart

Jaro je v plném proudu a všude venku září sytá zelená barva. Čerstvá tráva, světle zelené lístky na stromech, všechno se zelená a stejně tak by se měl zelenat i náš talíř!
21. 04. 2015

 

Prvními posly jara, které můžeme zpracovat a sníst, jsou zelené byliny, jako je medvědí česnek, kopřiva, špenát či pažitka. Pak už přichází na řadu zelený hrášek a chřest, následují mladé cuketky. Zkrátka zelená hraje prim a našemu tělu jen a jen prospěje.

Připravte si zelenou polévku – ať už zvolíte krémovou konzistenci, nebo pěkně rustikální, ať je stále do čeho zakousnout, uděláte svému tělu radost. Dostane totiž velkou porci vitaminů a přitom ho nezatížíte zbytečnými kaloriemi.

Dokonce i medvědi putovali několik desítek kilometrů, aby po zimním spánku našli detoxikační medvědí česnek a pak ho jedli po kilech... Inspirujte se tím a projezte se jarem na zelené vlně!

Vyberte si z 13 originálních receptů na zelené polévky:

Připravila: Klára Michalová