VIDEO: Losos mi cuit s hráškem

Doba přípravy:
Losos mi cuit s hráškem  Foto:
Losos mi cuit s hráškem
Foto: Hermína / Prima

Termín mi cuit pochází z francouzštiny a znamená napůl uvařený. Díky zvláštnímu způsobu přípravy je rybí maso neuvěřitelně šťavnaté a má vnikajicí strukturu. Svěží příloha z něj činí dokonalý letní oběd.

Připravte si delikátního lososa s efektní přílohou podle videoreceptu se Šéfem :

Suroviny
filety z lososa
mrkev
řapíkatý celer
pórek
koprové výhonky
celý černý pepř
mořská sůl a čerstvě namletý pepř
Příloha:
mladé hráškové lusky
vyloupaný hrášek
pórek
čerstvá máta
sůl a čerstvě namletý pepř
Postup
1

Lososa stáhněte z kůže, očistěte a nafiletujte. Filet rozpulte, osolte a opepřete, pokapejte citronovou šťávou. Maso položte na potravinovou fólii, posypejte nakrájeným pórkem a mrkví a zabalte. Na gril vložte hrnec s vodou, přiveďte k varu a vsypte zbytek nakrájeného pórku a mrkve, řapíkatý celer, pár kuliček černého pepře a koprové výhonky. Na závěr vložte i maso zabalené do fólie a vařte zvolna asi 10 minut.

2

Mezitím si připravte přílohu: na rozehřáté pánvi nechte rozpustit máslo, přidejte nakrájený pórek a stroužek česneku. Pak přisypte vyloupaný hrášek, osolte, opepřete, podlijte trochou vývaru z hrnce a nechte chvíli povařit. Potom část hrášku pomačkejte vidličkou, přisypte mátu a nakrájené hráškové lusky, které jste předem spařili ve vodě, a promíchejte.

3

Lososa vyndejte z vody, rozbalte z fólie a vložte na rozpálený gril potřený špekem. Zeleninu, která se vařila s lososem, vsypte na pánev a orestujte s trochou másla.

4

Maso nandejte na talíř, posypte orestovanou zeleninou a podávejte s hráškem.

Losos mi cuit s hráškem  Foto:

Losos mi cuit s hráškem  Foto: Losos mi cuit s hráškem , Foto: Hermína / Prima

V nové řadě kulinární show Rozpal to, šéfe! III. Zdeněk Pohlreich opět rozžhavil gril a připravil skvělé recepty na letní grilovačku. Sledujte každou neděli v 18.00 na Primě! Všechny recepty, bonusová videa a další "laskominy" najdete ve speciálu:

Videa

reklama

reklama