Květákový steak

Doba přípravy:
Počet porcí: 2
Květákový steak  Foto:
Květákový steak
Foto: Kublanka vaří doma

Kdybyste se u nás, ve fotbalové kabině starých pánů, zeptali, jaká je naše nejoblíbenější zelenina, tak se jednohlasně dozvíte, že přece hovězí maso. Ale Blanka na to kontruje, že nejlepší steak je z květáku. Dobře, medium rare ho sice neudělala, ale musím říci, že chutná i nám velkým klukům.

Článek

Pečený květák s balzamikem a parmezánem  Foto:

24 receptů s oblíbeným květákem

Nedávno to byla brokolice, tentokrát květák – ten bývá mezi strávníky oblíbenější. Vybrali jsme pro vás recepty, díky kterým si ho oblíbíte ještě víc! :)
Suroviny
Květák:
olivový olej 2 lžíce
Zálivka:
datlová rajčata, nakrájená najemno 8 ks
malá šalotka, nakrájená najemno 1 ks
kapary 1 lžička
hladkolistá petržel, nasekaná najemno 1 hrst
sůl
Postup
1

Troubu předehřejte na 220 °C. Střední část květáku nakrájejte na 2 plátky o tloušťce cca 1 cm. Zbytek květáku ponechte na jinou kuchyňskou úpravu.

2

Ve velké pánvi rozehřejte 2 lžíce olivového oleje a květákové steaky na něm opečte z obou stran dozlatova. Steaky přendejte na plech vyložený pečicím papírem a dejte je dopéct do předehřáté trouby na 10–15 minut.

3

Mezitím připravte zálivku. Kapary propláchněte studenou vodou, nasekejte je najemno a promíchejte s nakrájenými rajčaty, šalotkou, hladkolistou petrželkou a olivovým olejem. Dochuťte citronovou šťávou a solí.

4

Upečené květákové steaky přendejte na talíř, přelijte připravenou zálivkou a ihned podávejte.

Květákový steak  Foto: Květákový steak; foto: Kublanka vaří doma

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto: Kublanka vaří doma; foto: Copyright © 2017 Euromedia Group, a.s. a Yuliya Navitskaya

Videa

reklama

reklama