Jogurtové lívanečky

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Jogurtové lívanečky Foto:
Jogurtové lívanečky
Foto: Gurmet

Léto přímo vybízí k dlouhým snídaním venku. Co třeba lívance? S čerstvým ovocem jsou dokonalé!

Suroviny
prášek do pečiva (raději 1 lžička vinného kamene) 1 sáček
sůl
bílý jogurt 180 g
mléko 280 ml
přepuštěné máslo nebo řepokový olej na smažení
smetana ke šlehání 1/2 kelímku
čerstvé ovoce podle sezony (maliny či borůvky)
moučkový cukr na poprášení
Postup
1

Mouku prosejte a smíchejte s kypřicím práškem a se špetkou soli. Poté ji rozmíchejte s jogurtem a mlékem na řidší těstíčko, ve kterém by neměly zůstat hrudky nerozmíchané mouky. Misku s těstem nechte pár minut odležet.

2

V lívanečníku v malém množství másla nebo oleje smažte z obou stran dozlatova jednotlivé lívanečky. Z uvedeného množství těsta by jich mělo vzniknout asi 12 kousků. Horké lívanečky skládejte na sebe, aby se udržely teplé do doby, než osmažíte všechny.

3

Podávejte je se zakysanou smetanou smíchanou s dotuha ušlehanou šlehačkou, přelité ovocem, lehce povařeným s trochou cukru, a poprášené moučkovým cukrem.

Gurmet - červenec, srpen 2014Gurmet – Vaše škola vaření

Letní dvojčíslo Gurmetu plně odráží léto a prázdniny, které jsou časem dovolených. Za dobrým jídlem jsme se rozhodli vyrazit do Středomoří a na Balkán, takže jsme pro vás připravili nejen nedělní oběd ve španělském duchu, ale taky domácké menu jako vystřižené z dovolené v Bulharsku. Středomořské téma se objeví i v rubrice zdraví, kde najdete šestici receptů, ve kterých hraje klíčovou roli olivový olej.

Naučíme vás také, jak si připravit čerstvé domácí těstoviny, vařit (i grilovat) venku dobroty, které vymyslel a uvařil Zdeněk Pohlreich. Jak uvařit opravdu bleskurychle, vám poradí Jamie Oliver, a o recept na skvělou barbecue omáčku se s vámi podělí Michal Nikodem. Také tentokrát vám nabídneme spoustu sladkostí – od koláčů přes dorty až po domácí zmrzlinu. Léto budiž pochváleno!

Objednejte si roční předplatné časopisu Gurmet za speciální cenu 299 Kč! Více informací najdete ZDE.

Videa

reklama

reklama