Drůbeží játra na červeném víně

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Drůbeží játra na červeném víně  Foto:
Drůbeží játra na červeném víně
Foto: Pradobroty.cz

Vyzkoušejte recept na játra na červeném víně podle Romana Vaňka. Je to rychlovka, takže za půl hodiny od vytažení nože a prkýnka můžete jíst. A navíc si na nich určitě pochutnáte!

Suroviny
Játra:
šalotka 200 g
drůbeží játra 600 g
sůl
máslo 120 g
cukr krupice 1 lžička
suché červené víno 240 ml
Dip:
cibule 1/2 ks
kyselá okurka 1 ks
plnotučná hořčice 2 lžičky
balzamiko 1 lžíce
cukr 1 lžička
sůl
Postup
1

Játra omyjte, očistěte a případně nařežte na větší kostky. Osolte a opepřete.

2

Šalotku oloupejte a nakrájejte na proužky. V pánvi rozehřejte polovinu másla, přidejte šalotku a za častého míchání restujte do zlatavé až lehce hnědé barvy. Poté šalotku dejte na talíř.

3

Pánev vráťte na plotnu, nastavte střední plamen, přidejte další čtvrtinu másla, rozpalte a následně přidejte játra, která restujte asi 4 minuty (za občasného míchání).

4

Přilijte víno a cukr, promíchejte a nechte asi 4 minuty bublat. Stáhněte z ohně, vmíchejte na kostičky nakrájené zbylé máslo.

5

Podávejte posypané orestovanou šalotkou a dipem (recept níže).

Dip: cibuli oloupejte a nakrájejte najemno. Okurku nastrouhejte najemno. Obojí vložte do mísy, přidejte zakysanou smetanu, hořčici, balzamiko, sůl, pepř, promíchejte a podle potřeby dochuťte cukrem.

6

Vložte do lednice a nechte vychladit.

Drůbeží játra na červeném víně  Foto:

Drůbeží játra na červeném víně, foto: Pradobroty.cz

Pradobroty Foto: Objevte Pradobroty!

Lásku k jídlu si hýčkám už od dob, kdy jsem byla malé děvče. Tenkrát mi vařila maminka a školní jídelna. Když jsem vyrostla a osamostatnila se, musela jsem si začít vařit a péct sama. Záhy jsem zjistila, že mě to baví a docela i jde, protože mé výtvory chválí nejen můj muž, ale i kamarádi, známí a kolegové v práci.

V roce 2011 jsem se stala "matkou na mateřské" a abych nebyla intelektuálně nevytížená a z péče o potomstvo se nezbláznila, začala jsem jídlo fotit a založila blog Pradobroty.cz.

Na blogu najdete recepty převážně české a evropské a v 90 % takové, kde náročnost a výsledný efekt stojí v rozumném poměru.

Videa

reklama

reklama