Cibulačka s červeným vínem

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Cibulačka s červeným vínem  Foto:
Cibulačka s červeným vínem
Foto: S vášní pro jídlo

Francouzská cibulačka je tou správnou polévkou, která zahřeje právě teď, když venku přituhuje a člověk se chce tak akorát zachumlat do teplé deky.

Tahle verze používá červenou cibuli spolu s červeným vínem, takže chuť je více zemitější než u klasické verze a zapečená s toustem a kupou sýra vydá za samostatné jídlo. Nejvíc práce dá opéct cibuli, pak už je to hračka.

Suroviny
červené cibule 5 ks
máslo 2 lžíce
červené víno 250 ml
vývar 300 ml
tymián 1 snítka
sůl
bílá bageta
dobrý strouhaný sýr 80 g
Postup
1

Cibuli nakrájejte na tenká půlkolečka, v hrnci s širokým dnem pomalu na másle nechte zesklovatět a pokračujte v opékání, až cibule dostane jemnou zlatavou barvu. Při opékání je zejména na konci potřeba velmi často míchat, aby se cibule nepřipalovala.

2

K cibuli nalijte červené víno a vývar, přidejte tymián a bobkový list a vše nechte pod pokličkou asi 20 minut probublávat doměkka. Záleží na stáří cibule i síle nakrájení plátků, čím tenčí, tím rychleji se cibule uvaří.

3

Když cibule změkne, tymián a bobkový list pak z polévky vyndejte, dochuťte solí a pepřem a stáhněte z plotny.

4

Před podáváním navrch polévky naskládejte plátky bagety a na ně přidejte nastrouhaný sýr. Celou polévku nakonec zapečte pod grilem dozlatova, aby se sýr roztekl a zezlátl.

Cibulačka s červeným vínem  Foto:

Cibulačka s červeným vínem, foto: S vášní pro jídlo

S vášní pro jídlo Foto: S vášní pro jídlo

S vášní pro jídlo je inspirativní foodblog, který píše Kaya Kounová Roubíčková.

Dobré jídlo je její velkou vášní, takže není náhoda, že čas ji přivedl k psaní právě o něm. Velmi ráda připravuje jídla nenáročná, zato s maximálně vyladěnými chutěmi.

Na stránkách blogu svasniprojidlo.cz se s vámi dělí o to nejlepší, co v kuchyni vytvořila. Najdete zde rozmanitou kuchyni z celého světa připravenou se špetkou hravosti a hlavně s vášní!

Videa

reklama

reklama